29.09.2007.

Предстоятель УПЦ звершив Літургію у Свято-Введенському чоловічому монастирі столиці.


Сьогодні, 29 вересня, в день шанування ікони Божої Матері «Призри на смирення» Предстоятель УПЦ звершив Літургію у Свято-Вееденському чоловічому монастирі столиці. Його Блаженству співслужили Преосвященний Антоній, єпископ Бориспільскій, Ректор КДАіС та братія обителі.
«Кожне свято Божої Матері – сказав у своїй проповіді Владика Митрополит, - це радість про Господа, радість і в тому, що в нас є Скоропослушниця і Подателька радості».
По закінченні богослужіння Митрополит Володимир молитовно вклонився чудотворному образу Богородиці.
Нині безліч прочан зі всієї України та окремих куточків православного світу приїжджають у Свято-Введенську обитель, щоб поклонитися святині монастиря - чудотворній іконі Божої Матері "Призри на смирення".
Ця ікона ХІХ століття є списком чудотворної ікони 1420 року, що була явлена на Кам’яному озері у Псковській області. У Введенскую церкву ікона була передана схимонахинею Феодорою (+1994), яка зберігала її у себе протягом 55 років. У серпні 1993 року образ Богородиці з Немовлям дивним чином відбився на склі, яке прикривало ікону і не торкалося неї. Київські вчені, провівши всебічне дослідження, дійшли висновку, що зображення на склі є нерукотворним, й водночас не змогли дати наукового пояснення чуду, що трапилося.
Указом Священного Синоду Української Православної Церкви 22 листопада 1995 року ікона Божої Матері "Призри на смирення" визнана чудотворною.
У 1996 році відповідно до давньої і широко розповсюдженої традиції прикрашати чудотворні ікони ризами з дорогоцінних металів і каміння, ікона Божої Матері "Призри на смирення" стала одягнута у дорогоцінну ризу, що має, на думку спеціалістів, високу художню цінність.