27.09.2007.

Предстоятель звершив Літургію в день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.


Сьогодні, 27 вересня православні християни відзначають свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.
В день свята Предстоятель УПЦ звершив Божественну Літургію у Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили намістник Лаври, архієпископ Вишгородський Павло, єпископ Бориспільський Антоній, Ректор КДАіС та братія обителі.
Під час проповіді Блаженніший Владика зазначив: «Хрест є центральним моментом у таємниці спокути світу і людського спасіння. Через Хрест сталося одкровення світу предвічної Божої Любові. Дивлячись на Хрест Христа, древній світ зрозумів, що Бог торжествує не так, як може торжествувати людина. Торжество Боже в любові, у відданості, у жертовному служінні світу».
Напередодні ввечері, Митрополит Володимир звершив Всенічну у Трапезному храмі Лаври.
Воздвиження Хреста Господнього присвячене згадці про знаходження святою рівноапостольною царицею Єленою справжнього хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос, і Воздвиження його для загального ушановування і поклоніння.
За переказом, цариця Єлена, мати імператора Костянтина Великого, у 325 р. відправилася в Єрусалим з метою відшукати хрест, на якому був розп'ятий Господь, і місце поховання Христа. У результаті розкопок на місці храму Венери було знайдено три хрести. Для того, щоб довідатися, на якому з них був розп'ятий Господь, хрести по черзі покладали на померлу людину; коли поклали третій хрест, померлий ожив. Від скупчення великої кількості людей не всі могли бачити і цілувати Хрест Господній; тоді Патріарх Єрусалимський Макарій піднявся на відвищення і воздвиг Хрест так, щоб народ міг його бачити. Ця подія і була покладена в основу богослужбового чина Воздвиження Хреста. Частинки древа Животворящого Хреста були розіслані по всій імперії.