14.08.2007.

Українська Православна Церква відзначає День Хрещення Київської Русі.


Сьогодні, 14 серпня, у 1019-річницю Хрещення Русі рівноап. князем Володимиром, Предстоятель УПЦ у співслужінні сонму архієреїв та соборного духовенства звершив Божествену літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври.
Після богослужіння відбувся хресний хід до набережної Дніпра, де у Потьомкінському парку Блаженніший Митрополит звершив освячення місця під храм-каплицю на честь св. князя Володимира.
В цей день Церква вшановує Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього. В нашій Церкві це свято з’єдналось із спогадами про Хрещення Русі. В пам’ять про Хрещення киян у водах Дніпра 14 серпня звершується чин малого освячення води. Разом з тим звершується освячення меду і з цього дня благословляється вживання його з нового збору. Це свято у народі має ще такі назви: перший або медовий Спас, Спас на воді або Мокрий Спас.
Також Церква вшановує пам’ять старозавітних мучеників Маккавеїв (166 р. до Р.Х.). За народною традицією в цей день також освящають мак та квіти.
Крім того, 14 серпня розпочинається Успенський піст. Він продовжується усього два тижні, але по своїй строгості прирівнюється до Великого.