28.07.2007.

Українська Православна Церква відзначає День тезоіменитства Блаженнішого Митрополита Володимира.


28 лютого Українська Православна Церква відзначає День тезоіменитства свого Предстоятеля - Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України.
В цей день Церква вшановує пам’ять небесного покровителя Його Блаженства – святого рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Русі.
Традиційно напередодні свята у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні собору архієреїв та духовенства звершив урочисту Всеношну.
У день Свята Його Блаженство очолив Божествену Літургію на площі перед Успенським собором. Окрім єпископату УПЦ, Митрополиту Володимиру співслужили представники Помісних Церков - митрополит Калузький та Боровський Клімент (Руська Православна Церква), архієпископ Діавлійський Дамаскін (Еладська Православна Церква), а також чисельна кількість священників.
Зазначимо, що на богослужінні перебував ковчег з частиною мощей рівноапостольного князя Володимира, який Предстоятель привіз із Ростова позаминулого року.
Після закінчення Літургії митрополит Клімент поздоровив Блаженнішого Владику із Днем Ангела та зачитав привітання Святішого Патріарха Алексія та пепедав Його Блаженству ікону Спасителя. Після цього від імені єпископату УПЦ, кліру та усіх віруючих Предстоятеля поздоровив митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел.
Далі відбувся хрестний хід з мощами святого князя Володимира до території Дальніх Печер, де після завершального молитвослів’я та отпусту, Владика Володимир окропив усіх святою водою.
Напередодні та у день тезоіменитства Первосвятителя нашої Церкви привітали перші особи держави, відомі політики, громадські діячі та діячи культури, тисячі віруючих Української Православної Церкви.