25.07.2007.

Предстоятель УПЦ освятив престоли Десятинної церкви та домового храму телеканалу «Глас».


Сьогодні, 25 липня, Предстоятелем УПЦ було освячено престоли двох храмів столиці.
Першим було освячено престол на честь свв. рівноапп. князя Володимира та княгині Ольги Десятинної Церкви. Блаженнішому Митрополиту Володимиру співслужили архієпископи Вишгородський Павло, Білоцерківський та Богуславський Митрофан, єпископ Бориспільський Антоній та клірики столиці і храму.
По завершенні церемонії освячення Блаженніший Владика звернувся до прихожан із повчальним словом про храм Божий та нагородив благодійників і меценатів храму церковними орденами. Серед нагороджених був й настоятель Десятинної церкви – архімандрит Гедеон (Харон). Також, на згадку про сьогоднішню подію, Митрополит Володимир залишив храму ікону Пресвятої Трійці, після чого усі віруючи отримали у благословіння з рук Предстоятеля маленькі іконочки Трійці.
Зазначимо, що сьогодні був освячений престол дерев’яного храму, який нещодавно був встановлений замість тимчасового храму-скінії.
Далі, Блаженніший Митрополит Володимир направився до офісної будівлі телеканалу «Глас», де освятив домовий храм на честь Архангела Гавриїла. Предстоятелю співслужили архієпископ Білоцерківський та Богуславський Митрофан, єпископи Бориспільський Антоній, Васильківський Лука та співробітники телеканалу у сані.
Після освячення, Митрополит Володимир подякував керівництву телеканалу, співробітникам, благодійникам, що допомагали будувати не тільки цей храм, а й інші, і подарував на згадку про цей день ікону Трійці.
Церква на честь Архистратига Божого Гавриїла виконана у старовинному грецькому стилі. На початку року вона була освячена малим чином і з того часу в ній щоденно звершується Божественна Літургія.