15.07.2007.

Предстоятель УПЦ відвідав скит Свято-Введенського чоловічого монастиря на честь Покладання чесної ризи Богородиці у Влахерні.


Сьогодні, 15 липня, Православна Церква відзначає свято Покладання чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні.
Цього дня Предстоятель Української Православної Церкви відвідав скит Свято-Введенського чоловічого монастиря, який названо на честь цього свята, де у співслужінні єпископа Бориспільського Антонія та братії обителі звершив Божественну літургію.
За богослужінням Блаженніший Митрополит Володимир вручив священницькі нагороди декільком священнослужителям монастиря.
По закінченні богослужіння Блаженніший Владика звернувся до віруючих із повчальним словом про значення молитви; подякував усім, хто допомагає у розвитку монастиря і скита, та окропив усіх святою водою.
Сьогоднішнє свято має давню історію. 18 липня 860 року флот князя Аскольда зпустошив береги Черного моря і Босфору, ввійшов у бухту Золотий Ріг та погрожував Константинополю. Імператор Михаїл III (842-867), зупинив розпочатий похід на арабів, повернувся у столицу; всю нічь він молився на каменных плитах храму Влахернської Божої Матері. Святий Патріарх Фотій звернувся до пастви з проповіддю, закликаючи сльозами покаяння омити гріхи й в старанній молитві вдатися до заступництва Пресвятої Богородиці.
Після всенародного молебня святу Ризу Богоматері, взяту з Влахернського храму, з крестною ходою обнесли навколо міських стін, погрузили з молитвою край її у води Босфору, а потім перенесли у центр Цареграду - храм Святої Софії. Божа Матір Своєю благодаттю покрила і усмірила войовничість руських воїнів. Уклавши почесне перемир’я, Аскольд зняв облогу Константинополя. 25 червня руські війська стали відходити, несучи із собою великий викуп. Через тиждень, 2 липня, чудотворну Ризу Богоматері урочисто повернули на її місце, в раку Влахернського храму. У спогад цих подій святим Патріархом Фотієм було встановлено щорічне святкування Положення Ризи Пресвятої Богородиці.