12.07.2007.

Сьогодні Православна Церква вшановує пам’ять апостолів Петра і Павла.


12-го липня Православна Церква вшановує пам’ять апостолів Петра і Павла.
В цей день Предстоятель Української Православної Церкви у співслужінні єпископів Бориспільського Антонія, Володимир-Волинського і Ковельського Никодима звершив Божественну літургію в Нікольському храмі Свято-Покровського жіночого монастиря столиці.
Напередодні ввечері, Блаженніший Митрополит Володимир очолив Всенощну в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Йому співслужили: архієпископи Вінницький і Могильов-Подольський Симеон, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Вишгородський Павло, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, єпископи Бориспільський Антоній, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Ніжинський і Батуринський Іриней, Шепетівський і Славутський Володимир, а також братія обителі.
Петро — один із перших учнів Христа. До призвання Господом святий апостол Петро був простим рибалкою. Він залишив свій дім і сім’ю та пішов за Господом. За його твердість Іісус нарік йому ім’я Петро, що означає «камінь».
Апостол Павло до навернення у християнство ненавидів Церкву і жорстоко переслідував християн. Але, коли розкаявся, почав вести праведне життя, проповідувати і творити дива.
Різне їх апостольське служіння. Петро стал символом церковної ієрархії, з її впорядкованістю та дисципліною, а Павло — символом «вільного» християнства, що живе по духу, а не по букві канонів та правил.
Обидва апостоли постраждали за віру Христову в один день 67 року у Риме, при імператорі Нероні. Павло, як римський громадянин, «усічений мечем» (тобто обезголовлений), Петро розіп’ятий. Оскільки він вважав, що недостоїн бути розіп’ятим на хресті, як Спаситель, його, по власному проханню, бути розіп’яли вниз головою.
Відначаючи цей день, Церква оспівує образ грішників, що виправляються: в апостолі Петрі — образ, що відмовився від Господа й покаявся, в апостолі Павлі — образ, що противився проповіді Господній й увіровав.

Деревянные исторические окна mizantin деревянные окна woodcort.ru.