07.07.2007.

Сьогодні православні відзначають свято Різдва пророка Іоанна Предтечі.


Сьогодні, 7 липня, православні християни відзначають свято Різдва пророка Іоанна – Предтечі та Хрестителя Господнього.
В цей день Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божествену літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Митрополиту Володимиру співслужили митрополит Аргентинський і Південноамериканський Платон та єпископ Бориспільський Антоній, Ректор Київської Духовної Академії і Семінарії.
Як повіствує Євангеліе від Луки, праведні батьки святого Іоанна – священник Захарія і Єлісавета – досягли похилого віку, але не мали дітей. Одного разу святий Захарія, звершуючи богослужіння у Ієрусалимському храмі, побачив Архангела Гавриїла. Він предрік, що у Захарії народиться син – предвісник Спасителя. Захарія засумнівався, що у його віці можливо мати сина, та попросив знамення. Знаменне було дано, та одночасно являлось й покаранням за зневіру: Захарія залишався німим до здійснення слів Архангела, тобто до різдва Іоанна Предтечі.
Іоанн Предтеча, знаходився в пустелі, та був охороняємий Ангелом, до того моменту, як настав час підготовити людей до пришестя Спасителя. Тоді Іоанн вийшов на проповідь про покаяння. Він Хрестив людей, що приходили до нього, у водах ріки Іордан.