03.06.2007.

В Національному палаці «Україна» відбулась урочиста Академія, присвячена 15-річчю Харківського Архієрейського Собору та Предстоятельського служіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України.


З червня, ввечері, в Національному палаці мистецтв «Україна» відбулась урочиста Академія, присвячена 15-річчю Харківського Архієрейського Собору та Предстоятельського служіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України.
Традиційно подібні заходи складаються з двох частин – офіційної частини та урочистого концерту.
Академію своїм виступом розпочав Високопреосв. Агафангел, митрополит Одеській та Ізмаїльській. У своєму слові владика розповів про значення Харківського собору, про нелегке служіння Предстоятеля Церкви, особливо на початку служіння, про шлях, який пройшла Українська Православна Церква за ті 15 років, які минули після собору. По закінченні виступу митрополит Агафангел подарував Блаженнішому Владиці образ Почаївської Божої Матері.
Після цього, віце-прем’єр-міністр України Дмитро Табачник від імені Уряду привітав Блаженнішого Митрополита Володимира та усіх присутніх із ювілеєм, та у своєму виступі зазначив, про те велике значення для України та її народу, що мають Митрополит Володимир та очолювана Ним Українська Православна Церква, особливо у виховному плані.
Далі на сцені палацу «Україна» слово мав Голова Синодального відділу благодійності та соціального служіння УПЦ протодиякон Сергій Косовський, який розповів про благодійну акцію «Свічка милосердя». Під час доповіді, Предстоятель вручив грошові чеки людям, які відповідають за різні благодійні проекти.
Закінчив основну частину Академії Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир. В своєму слові Владика подякував гостям – представникам Помісних Церков, котрі розділили радість цього ювілею; духовенству, яке постійно знаходиться на стражі Православ’я, а також народу, котрий любить Бога, Церкву, та молитву.
Урочистий концерт розпочав Державний академічний симфонічний оркестр України. Також у продовж цієї частини Академії, глядачі мали можливість послухати виступи зведених хорів Северодонецької єпархії та Києво-Печерської Лаври, муніціпального камерного хору «Київ», народних артистів України: Ніни Матвієнко, Валентини Степової, Миколи Гнатюка, заслужених артистів України: Тетяни Нєдєльської, Назарія та Дмитра Яремчуків, вокального квартету «Гетьман», а також юних дарувань – Ассоль та Едуарда Романюти.
Наприкінці урочистої Академії протодиякон Сергій Косовський виголосив «Многоліття», після чого його виконав зведений хор Києво-Печерської Лаври під управлінням протоієрея Андрія Гоєнка.