03.06.2007.

Предстоятель УПЦ звершив Літургію в день святкування 15-ї річниці Харківського Архієрейського Собору.


Сьогодні, 3 червня, в день святкування 15-ї річниці Харківського Архієрейського Собору Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну Літургію на площі біля Успенського собору Києво-Печерської Лаври.
В ці дні до Лаври з’їхалась велика кількість духовенства та мирян із усіх куточків як нашої країни, так і зарубіжжя, щоб молитовно розділити радість цього ювілею.
Слід відзначити велику кількість архієреїв, які в цей день співслужили Предстоятелю нашої Церкви. Окрім єпископату УПЦ, до Києва також прибули представники усіх Помісних Церков. Зокрема архієпископ Празький, митрополит Чешських земель і Словакії Христофор, єпископ Кірінський Афанасій (Александрійська Православна Церква), єпископ Філіппопольський Ніфон (Антіохійська Православна Церква), митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил (Руська Православна Церква), єпископ Зворничко-Тузлянський Василій (Сербська Православна Церква), архієпископ Албський і Юліанський Андрій, єпископ Кампіненупольський Кіпріан, митрополит Неврокопський Нафанаіл (Болгарська Православна Церква), митрополит Нікопольський Мелетій, єпископ Бєльскій Григорій (Польська Православна Церква) та інші.
Після закінченя Літургії митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил зачитав послання Святішого Патріарха Московського та всієї Русі Алексія участникам торжеств у зв’язку з 15-річчям Харківського Архієрейського Собору та подарув Митрополиту Володимиру ікону Спасителя, у якому зазначалось: «Час підтвердив правильність прийнятих у Харкові рішень. Сьогодні ми із вдячністю Богу відзначаєма, що Українська Православна Церква зростає та розвивається, постійно збільшується кількість її приходів, примножується паства, розгортається соціальна та благодійна діяльність. При всьому розмаїтті течій та поглядів в українському суспільстві, Церква має в ньому значний вплив, будучи голосом совісті свого народу, забезпечуючи його єдність. Беззаперечний авторитет Предстоятеля Української Православної Церкви, є одним із важливих об’єднуючих факторів. Завдячуючи цьому, архієреї, клірики та миряни разом стоять в одному дусі, подвизаючись за віру».
Після цього митрополит Кирил додав ще кілька слів від себе та подарував Предстоятелю Української Православної Церкви посох.
Далі слово мав митрополит Чешських земель і Словакії Христофор, який поздоровив усіх із ювілеєм та подарував Блаженнішому Владиці ікону сщч. Людмили, княгині Чеської, яка є одним із найбільших світильників єднання усіх слов’янських народів, однаково шанована як на Україні, так і в Чехії та Словаччині та інших країнах.
Наприкінці до присутніх звернувся Предстоятель Української Православної Церкви, який подякував усім, хто розділив радість сьогоднішнього торжества: «Сердечно вітаю Вас всіх, сердечно дякую Вам всім, сердечно бажаю всім Вам милості та благості Божої».
Після цього відбувся хресний хід до площі, біля Ближніх Печер, де відслужився молебень, після якого Блаженніший Митрополит Володимир окропив усіх присутніх святою водою.