31.05.2007.

Предстоятель УПЦ зустрів мощі апостола Андрія Первозванного у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.


Сьогодні ввечері, Предстоятель Української Православної Церкви в супроводі архієреїв, духовенства та мирян зустрів стопу св. апостола Андрія Первозванного біля надвратного храму на честь Пресвятої Трійці у Києво-Печерській Лаврі.
Після того як мощі були доставлені до надвратного храму, Митрополит Володимир вклонився мощам і супроводив їх до Успенського собору, де на передсоборній площі був звершений молебень перед мощами святого.
Адрій первозванний першим приніс благовістя святої віри на землі, де згодом постала могутня держава Київська Русь. Основна частина мощей знаходиться в Італії, правиця – в Московському Успенському Соборі, а стопа – у Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі – саме цю частину мощей привезли з Одеси до Києва.
Після молебню, присутні хресною ходою із мощами св. апостола пройшли до площі біля адміністративного корпусу Київської Духовної Академії та Семінарії. Тут Блаженніший Владика звершив відкриття та освячення пам’ятника засновнику Київської Духовної Академії - свт. Петру Могилі. Слід відзначити, що цей пам'ятник був переданий як дар Академії від родини Засух та встановлений на честь 15-ї річниці Харківського Архієрейського Собору.