27.05.2007.

Блаженніший Митрополит Володимир звершив Літургію в День П'ятидесятниці.


Сьогодні, 27 травня, в день свята Пресвятої Трійці, Предстоятель Української Церкви Блаженніший Митроролит Володимир звершив Божественну літургію та Вечірню в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.
Митроролиту Володимиру співслужили архієпископи Вишгородський Павло, Переяслав-Хмельницький Митрофан, єпископ Бориспільський Антоній, а також священнослужителі монастиря та викладачі Київської Духовної Академії і Семінарії. За богослужінням також молились Міністр культури та туризму України Юрій Богуцький та поет, Герой України Борис Олійник.
Свято Пресвятої Трійці також має назву П’ятидесятниці, тому що зішестя Св. Духа на апостолів звершилося у п’ятидесятий день після Христового Воскресіння. Християнська П’ятидесятниця має в собі два торжества: у славу Пресвятої Трійці, та у славу Пресвятого Духа. Перший день П’ятидесятниці, тобто неділю, Церква присвячує Пресвятій Трійці, а другий, тобто понеділок – Пресвятому Духу. Святкування Св. Духу Церква починає Вечірньою, яка звершується одразу після Літургії в День Св. Трійці. Під час цього богослужіння читаються три коліннопреклонні молитви, що були складені в IV ст. святим Василієм Великим.
День Святої П’ятидесятниці здавна вважався днем народження Церкви Хростової, яка створена не людьми, але Божественною благодаттю.
На Трійцю прийнято прикрашати храми та помешкання травою, квітками та гілками дерев. Так святкувала П’ятидесятницю Церква Старозавітна. Новозавітна Церква зберегла цей звичай, придавши йому нове значення: тепер молода зелень та квіти не тільки символізують приношення Богу зачатків весни, але й саму Церкву Христову, а також вказує на обновлення людей Духом Святим.

Смотрите события волгоград у нас на сайте.