19 - 20.05.2007.

У Харкові відбулися урочистості з нагоди 15-ї річниці Харківського Собору.


Ціми вихідними днями, у місті Харкові відбулися урочисті заходи з нагоди 15-ї річниці Харківського Собору.
У суботу, 19 травня, близько опівдня, літак із Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром, якого супроводжували намістик Києво-Печерської Лаври - архієпископ Вишгородський Павло, завідуючий Канцелярією Київської Митрополії - єпископ Бориспільського Антоній, секретар Київської Митрополії - протоієрей Віталій Косовський, референт Владики Володимира – архімандрит Олександр (Драбинко), протодиякон Сергій Косовський та ін. приземлився на харківському літовищі. Біля трапу літака делегацію зустрічали Митрополит Луганський і Старобєльський Іоанікій, вікарій Харківської єпархії - єпископ Ізюмський Онуфрій, голова м. Харкова – Михайло Добкін, а також духовенство та віруючі єпархії.
Одразу після цього, Митрополит Володимир відправився до Харківської Міської Адміністрації, де провів зустріч із першими особами області. А саме, були присутні Голова Харківської обласної Державної Адміністрації Арсен Борисович Аваков, Голова Харківської обласної ради Василь Вікторович Салигін та Харківський міський голова Михайло Маркович Добкін. Наприкінці зустрічі, Василь Вікторович Салигін нагородив Предстоятеля Української Церкви почесною відзнакою Харківської обласної ради „Слобожанська слава”.
Цього дня, ввечері, у Харківському Державному театрі опери та балету ім.. Лисенка відбулась Урочиста Академія з нагоди 15-річчя Архієрейського Харківського Собору. Офіційну частину відкрив вікарій Харківської єпархії - єпископ Ізюмський Онуфрій, який зачитав доклад митрополита Харківського і Богодухівського Никодима, присвячений 15-річчю Харківського Собору. Після цього слово мав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. „Достоїнство Архієрейського Харківського Собору у тому” – зауважив у своєму слові Владика - „що цей собор не дав нам відійти від Чаші Вселенського Православ’я, відійти від загального Причастя, відійти від принципів і догматів. Вітаючи всіх Вас, вірних чад Української Православної Церкви, я хочу нагадати, що як нема Імені на всьому світі, крім Ім’я Господа Іісуса Христа, так немає іншої достойної і праведної Церкви, як Церква Вселенська Соборна Апостольська”. Також Блаженніший Владика за заслуги перед Українською Православною Церквою та у зв’язку із 15-річчям Харківського Собору нагородив митрополита Харківського і Богодухівського Никодима ювілейним орденом „Харківський Собор – 15 років”, який було виготовлено спеціально до цього ювілею. Офіційну частину своїми зверненнями продовжили Голова Харківської обласної Державної Адміністрації А. Б. Аваков, Голова Харківської обласної ради В. В.Салигін та Харківський міський голова М. М. Добкін, а закінчив її своєю промовою Високопреосв. митрополит Никодим. Програму Академії продовжили виступи артистів, художніх колективів та хорів, серед яких були: хор Харківської Духовної Семінарії, камерний хор Харківської філармонії, народні артисти Олександр Пономарьов та Валентина Степова, а також багато інших. По завершені концерту Блаженніший Митрополит Володимир благословив усіх присутніх іконками Пресвятої Трійці.
У неділю, 20 травня, у Свято-Благовіщенському кафедральному соборі була звершена Божественна Літургія, яку очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир. Йому спів служили: митрополити – Харківський і Богодухівський Никодим, Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Сімферопольський і Кримський Лазар, Донецький і Маріупольський Іларіон, Луганський і Старобєльський Іоанікій, Луцький і Волинський Нифонт, архієпископи – Сумський і Охтирський Марк, Ровенський і Острожський Варфоломій, Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, Вишгородський Павло, Ізюмський Онуфрій, Полтавський і Кременчуцький Філіп та єпископ Бориспільський Антоній. Під час богослужіння, Предстоятель возвів у сан архієпископа вікарія Харківської єпархії владику Онуфрія. Після закінчення Літургії, на амвоні храму Блаженніший Владика відмітив митрополита Никодима ювілейною грамотою у пам’ять 15-річчя Харківського собору.
Після цього Митрополит Володимир відслужив благодарственний молебень у Свято-Покровському чоловічому монастирі м. Харкові. Слід відмітити, що на території монастиря знаходиться той самий будинок, у якому 15 років назад відбувся Архієрейський Харківський Собор і новим Предстоятелем Української Православної Церкви був обраний Митрополит Ростовський Володимир (Сабодан).
Нагадаємо, що заключні урочистості з приводу 15-ї річниці Харківського Собору пройдуть у м. Києві 1 – 3 червня цього року.