09.07.2008.

Предстоятель УПЦ молитовно відзначив 42-річницю своєї єпископської хіротонії.


Сьогодні, 9 липня, у день вшанування Тихвінської ікони Божої Матері, Предстоятель Української Правосланої Церкви Митрополит Київський та всієї України Володимир відзначає 42-річницю своєї єпископської хіротонії.
В день свята Першосвятитель у співслужінні митрополита Луганського і Алчевського, архієпископів: Білогородського Миколая, Житомирського і Новоград-Волинського Гурія, Вишгородського Павла, Білоцерківського і Богуславського Митрофана, єпископів: Чернігівського і Новгород-Сіверського Амвросія, Олександрійського і Світловодського Пантелеймона, Бориспільського Антонія, Яготинського Серафіма, Переяслав-Хмельницького Олександра звершив Божественну літургію в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.
Також за богослужінням молилися представники делегації Константинопольського Патріархату, серед яких були Патріарший екзарх Західної Європи митрополит Галльський Емануїл та Генеральний Секретар Священного і Святішого Синоду Константинопольського Патріархату архімандрит Елпідофор.
Наприкінці Літургії звертаючись до віруючого народу, Архіпастир поздоровив усіх із святом Тихвінської ікони Божої Матері:
«Божа Матір, віримо, молиться за нас Своєму Сину і направляє наші шляхи, які ведуть до Бога і Царства Небесного. я поздоровляю вас із цим святом та бажаю, щоб Божа Матір завжди покривала вас своїм чесним омофором, допомагала виконувати заповіді Її Сина і досягати милості Божої».
Після цього Митрополит отримав вітання від митрополита Емануїла.
«Ваше Блаженство! Знаходячись сьогодні в церковній місії у Києві, у дружній Україні, ми приїхали з престольного міста Вселенського Патріархату. Ми розділили радість співслужіння і спільної молитви у цьому святі на честь Богородиці, але й в радісній події – 42-річчі Вашої єпископської хіротонії. Радість, яку ми відчуваємо сьогодні, перебуваючи тут, в цьому храмі на території Лаври, дає нам можливість ще раз спілкуватись по-братськи, але й виразити наші братські і дружні почуття Вашому Блаженству», - сказав владика Емануїл.
Разом із теплими словами привітань та побажання многіх літ життя, митрополит Емануїл від імені Вселенського Патріарха Варфоломія ІІ подарував Блаженішому Владиці архієрейську панагію.