22.06.2008.

Києво-Печерська Лавра відзначає 20-річчя відновлення чернечого життя.


Сьогодні 22 червня, в день Всіх святих, Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра відзначає 20-річчя відновлення чернечого життя у обителі. З нагоди свята, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божествену літургію на площі перед Свято-Успенським собором Києво-Печерської Лаври. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили архієпископи: Миколаївський і Вознесенський Питирим, Житомирський та Новоград-Волинський Гурій, Вінницький та Могильов-Подільський Симеон, Криворізький та Нікопольський Єфрем, Вишгородський Павло, Білоцерківський та Богуславський Митрофан, єпископи: Олександрійський та Світловодський Пантелеймон, Бориспільський Антоній, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Ніжинський і Прилукський Іриней.
Під час богослужіння відбувся чин прославлення святителів митрополитів Київського і Галицького Філарета (Амфітеатрова) та Тобольського і Сибірського Павла (Конюскевича), чиї нетлінні мощі спочивають у Дальніх Печерах Лаври і сьогодні перебували під час літургії на площі перед Свято-Успенським собором. Під час чину прославлення були зачитані житія та заспівані тропарі і кондаки святителям Філарету та Павлу, після чого Першосвятитель разом із співслужащими архієреями та духовенством вклонилися чесним мощам святих.
Наприкінці богослужіння намісник Лаври архієпископ Вишгородський Павло звернувся до присутніх та поздоровив усіх із сьогоднішнім святом:
«В ці дні лавра святкує свій третій День народження – відкриття 20 років назад. Я дякую вам, владикі за ваші молитви, труди і подвиги. Я сьогодні дуже вдячний братії Києво-Печерської Лаври, яка сьогодні зі мною тут трудиться. Я дякую цим труженикам, які день і ніч стоять у престола Божого, прикрашають обитель і являються світлом світу і сіллю землі. Дякую і вам, дорогі брати та сестри, тому що вашими молитвами, вашими сльозами підіймається з руїн ця свята обитель».
По закінченні Літургії духовенство з віруючими пройшли хресним ходом до території Дальних Печер, куди перенесли раки з мощами святих митрополитів, де після подячного молебню усі віруючі мали змогу молитовно вклонитись нетлінним мощам прославлених сьогодні святих угодників.
Напередодні, 21 червня, Предстоятель очолив Всенічну у Трапезному храмі Лаври.
Слід зазначити, що всі ієрархи, котрі сьогодні співслужили Митрополиту Володимиру, є вихідцями із Києво-Печерської Лаври, тобто в певний час несли в святій обителі свій послух.