15.06.2008.

Православні християни відзначають свято П‘ятидесятниці.


Сьогодні 15 червня, в день свята Святої Трійці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України звершив Божествену літургію та Вечірню на площі перед Свято-Успенським собором Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили: намістник Лаври архієпископ Вишгородський Павло, ректор Київської Духовної Академії і Семінарії єпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також братія обителі.
Також за богослужінням молились Президент України Віктор Ющенко, , голова РНБО Раїса Богатирьовава, спікер Верховної Ради України Арсеній Яценюк, ряд народних депутатів, серед яких: Віктор Янукович, Миколай Азаров, Василь Горбаль, Ганна Герман, а також інші високопосадовці.
У архіпастирському слові, сказанному під час богослужіння, Архіпастир розповів про свято П’ятидесятниці:
«Перш ніж вознестися на небеса, Христос заповідав учням повернутися після вознесіння до Єрусалиму і залишатися в місті до тих пір, поки ті не отримають сили від Бога. Так, Іісус дав їм обіцяння, що вони приймуть Духа Святого, про Якого Він говорив протягом Свого життя.
Це обіцяння відбулося в учнях на п'ятдесятий день після Пасхи, тобто на десятий день після вознесіння Христа. У зв'язку з цією подією в день П'ятидесятниці Церква славословить і шанує Пресвяту Трійцю. Таким чином, П'ятидесятниця — це свято Пресвятої Трійці і початок благодатного служіння Церкви»
, - сказав Архіпастир.
За Літургією Першосвятитель рукопоклав у сан священника помічника проректора з виховної роботи КДАіС ієродиякона Олексія (Коваля).
Наприкінці богослужіння Владики Митрополит звершив традиційне для сьогоднішнього дня освячення зелених гілочок та поздоровив віруючих із святом Трійці, після чого до присутніх звернувся Президент України.
«Свята П'ятидесятниця - це народження Церкви Христової, слово істини про яку несли апостоли. На них зійшов Дух Святий, давши кожному народу найбільш виразний вияв Божої благодаті - свою мову.
Наша древня земля з часів апостола Андрія Первозванного є невичерпним духовним джерелом Христової віри, в якому переплетені витоки любові до Бога, Батьківщини, до історії, мови та звичаїв українського народу»,
- сказав Віктор Ющенко.
Після цього, Блаженніший Митрополит Володимир та Віктор Ющенко разом із супроводжуючими особами відвідали виставку присвячену 900-літтю надбрамного Свято-Троїцького храму Лаври, яка відкрита для огляду у Свято-Успенському соборі.
Насамкінець, першим особам держави була проведена екскурсія до храму-ювіляру.
Однією з особливостей сьогоднішнього богослужіння є те, що під час нього читаються коліннопреклонні молитви, що були складені в IV ст. святим Василієм Великим.
На свято Трійці прийнято прикрашати храми та помешкання травою, квітками та гілками дерев. Так святкувала П’ятидесятницю Церква Старозавітна. Новозавітна Церква зберегла цей звичай, придавши йому нове значення: тепер молода зелень та квіти не тільки символізують приношення Богу зачатків весни, але й саму Церкву Христову, а також вказує на обновлення людей Духом Святим.
Напередодні, 14 червня, Предстоятель очолив Всенічну у Трапезному храмі Лаври.

http://www.getneos.com/