26.05.2008.

Предстоятель УПЦ з архіпастирським візитом відвідав Овруцьку єпархію.


Сьогодні, 26 травня, в день 330-ліття перенесення чесних мощей преподобномученика Макарія, архімандрита Овруцького із Канева до Овруча, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир очолив ювілейні торжества з нагоди свята.
Зранку, Предстоятеля на в’їзді до Овруцького району Житомирської області хлібом-сіллю зустрічали правлячий архієрей архієпископ Овруцький і Коростенський Віссаріон та керівники області і міста.
Прибувши до міста Овруч, Митрополит Володимир звершив чин освячення пам’ятника преподобномученику Макарію, який встановили неподалік Свято-Василівського жіночого монастиря міста. Звершивши освячення монументу, Блаженніший Владика поклав до нього корзину квітів.
В минулому році була створена робоча група з питань будівництва пам’ятника та підготовлений лист-звернення до керівників підприємств і жителів Oвруччини про надання благодійницької допомоги на його побудову. В решті-решт, за півтора року були зібрані кошти для виготовлення і встановлення пам’ятника, який сьогодні освятив Блаженніший Митрополит Володимир.
Кульмінацією святкування стала відправа Божественної літургії Предстоятелем Української Православної Церкви на площі перед Свято-Василівським храмом. Його Блаженству співслужили митрополит Луцький і Волинський Нифонт, архієпископи: Черкаський і Канівський Софроній, Овручський і Коростенський Віссаріон, Львівський і Галицький Августин, Сарненський і Поліський Анатолій, єпископи: Ніжинський і Прилукський Іриней, Переяслав-Хмельницький Олександра, а також священнослужителі єпархії.
Свято-Василівський храм побудований святим рівноапостольним князем Володимиром (у хрещенні Василій), на честь свого небесного покровителя святителя Василія Великого у 997 році. Побудову теперішнього кам’яного храму відносять до ХІІ століття. До того ж часу відносять й унікальні фрески, які й досі прикрашають храмові склепіння.
Після богослужіння біля пам’ятнику святому Макарію був відслужений молебень преподобномученику, після якого Архіпастир вручив деяким благодійникам церковні нагороди. Так, губернатор Житомирщини Юрій Забела нагороджений орденом рівноапостольного князя Володимира, а мер міста Овруч Валерій Шваб – орденом преподобного Нестора Літописця.
Керуючий Овруцькою єпархією Владика Віссаріон подякував Блаженнішому Владиці за відвідання єпархії та за святі первосвятительські молитви за народ Божий, та на згадку про сьогоднішній ювілей подарував ікону преподобномученика Макарія.
Також до віруючих звернувся й сам Першосвятитель.
«Складаю вам щиру подяку за те, що ви шануєте свого земляка. Я вітаю вас із святом на честь преподобномученика Макарія, якого дійсно знає весь світ віруючих людей і шанують його пам’ять. І дай Боже, щоб по його святих молитвах Господь зберігав в спокої, благородному труді, праці на користь нашим добрим людям» , - сказав Архіпастир.
За словами Митрополита Володимира «мученики проливають кров, віддають своє життя за віру, за Христа, тому народ шанує їх як героїв, які показують приклад любові до Бога і до ближнього».
Далі Владика Митрополит звершив закладку храму та освячення місця під майбутній храм на честь великомученика і целителя Пантелеймона, що буде зводитись на території Овруцької центральної районної лікарні.
По завершення освячення Архіпастир сказав:
«Нехай за молитвами дивного угодника Божого великомученика і целителя Пантелеймона Господь пошле всім добре здоров’я».
Наприкінці освячення, Архіпастир благословив присутніх, серед яких були і співробітники лікарні, і пацієнти, іконочками Пресвятої Богородиці.
Також в цей день Предстоятель відвідав й друге кафедральне місто – місто Коростень, де на його центральній площі поклав квіти до пам’ятника Покрові Пресвятої Богородиці, після чого поздоровив присутніх із світлими днями свята Пасхи, які нині продовжуються та побажав усім покрову і допомоги Божої Матері, Яка має особливу благодать від Ісуса Христа.