13.04.2008.

Предстоятель УПЦ відвідав Вишгородський благочинний округ Київської єпархії.


Сьогодні, 13 квітня, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Вишгородський благочинний округ Київської єпархії.
У одному з найдревніших міст України, місті Вишгороді, Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну Літургію у храмі на честь святих князів Бориса та Гліба.
Наприкінці богослужіння Архіпастир поздоровив прихожан із недільним днем та побажав допомоги Божої протягом останніх днів Великого посту.
«Вітаю вас, брати та сестри, з п’ятою неділю Великого посту. Нехай Господь допоможе дочекатись в доброму здоров’ї і благополуччі світлого дня Пасхи Господньої. Складаю також щиру подяку вам за те, що ми разом сьогодні у цьому Божому храмі звершили молитву. І я вірю, що цю молитву почує Господь і пошле нам мир і благодать Святого Духа» , - сказав Першосвятитель.
Також Владика Митрополит відзначив церковними орденами та медалями тих, хто докладає своїх зусиль задля відродження древньої святині. Зокрема, мер міста Вишгорода Віктор Решитняк нагороджений орденом рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеню, а керівник Вишгородського РВ міліції полковник Леонід Паланичко - орденом преподобного Агапіта Печерського ІІ ступеню.
Церква-усипальниця свв. Бориса і Гліба була побудована князем Ярославом Мудрим на місці згорілого дерев’яного храму на честь Василія Великого. У 1240 році, під час набігу хана Батия храм було зруйновано. У 1861 році на відкритому древньому фундаменті була збудована кам’яна церква на честь свв. Бориса і Гліба. Цей пам’ятник архітектури ХІХ століття був зруйнований у 1943 році. Як після визволення Вишгорода від фашистських загарбників, так і сьогодні храм відновлюється на пожертвування прихожан і людей доброї волі.
По закінченні Літургії, Митрополит Володимир звершив чин освячення місця будівництва майбутнього каплиці на честь великомученика і цілителя Пантелеймона, що буде зводитись на території Вишгородської районної поліклініки і яка планується побудувати вже за рік.
Після цього Архіпастир відвідав селище Осещина, Вишгородського району Київської області, де звершив чин освячення наріжного каменю у фундамент майбутнього храму на честь святителя Спірідона Триміфунтського.
Наприкінці богослужіння Предстоятель поздоровив віруючих із сьогоднішньою подією:
«Вітаю вас з освяченням цього святого місця. Нехай з допомогою Божою, за молитвами святих отців наших, Господь допоможе вам воздвинути на цьому місці храм Господній на славу Божу і на благословення цьому місцю для вашого спасіння» .
По закінченні освячення Блаженніший Владика оглянув тимчасовий храм на честь святого Спірідона, єпископа Триміфунтського.
Громада на честь святителя Спірідона була заснована ще в минулому році і весь цей час звершує богослужіння тимчасовому храмі. Майбутній кам’яний храм, який розраховано приблизно на 250 місць, планують звести вже до кінця року.
Наприкінці візиту Митрополит Володимир завітав у селище Лютеж, Вишгородського району, де звершив закладку капсули у фундамент майбутнього храму на честь Різдва Божої Матері.
Звертаючись до віруючих, Блаженніший Владика сказав:
«Вітаю вас із освяченням та вкладенням капсули у фундамент майбутнього храму на честь Різдва Божої Матері. Нехай Господь дасть вам сили, розум і кошти, щоб ви збудували на славу Божу і благословення всього села святий Божий храм, у якому б люди пізнавали Бога і досягали б спасіння» .
По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир удостоїв церковними нагородами ктиторів та благодійників храму. Зокрема, відзначимо Голову Вишгородської районної ради Ярослава Москаленка, якого нагороджено орденом преподобного Агапіта Печерського ІІ ступеню.
Місце під будівництво храму було освячено архієпископом Вишгородським Павлом 14 липня 2007 року. Окрім головного престолу на честь Різдва Божої Матері, у храмі буде ще й другий престол на честь святого благовірного князя Олександра Невського. Ктиторами майбутнього храму, окрім вищезгаданих, також є: Президент Академії медичних наук України Олександр Возіанов, депутат Вишгородської районної ради В’ячеслав Савенок, Лютізький сільський голова Тамара Савенок, заступник голови виконкому Лютізької сільської ради Олексій Данчин, директор міжнародного благодійного фонду «Українські реформи» Олег Мартиновський та інші.

Удивительных преимуществ доставки еды на дом.