23.03.2008.

Предстоятель УПЦ звершив Божественну Літургію в день свята Собору преподобних Києво-Печерських.


Сьогодні, 23 березня, в день свята Собору преподобних Києво-Печерських, Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили митрополити: Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Симферопольський і Кримський Лазар, архієпископи: Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Черкаський і Канівський Софроній, Миколаївський і Вознесенський Питирим, Житомирський і Новоград-Волинський Гурий, Тираспольський і Дубоссарський Юстініан, Вишгородський Павло, Конотопський і Глухівський Іннокентій, Бориспільський Антоній, Ніжинський і Батуринський Іриней, Переяслав-Хмельницький Олександр, а також братія обителі.
Під час богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир з нагоди свята удостоїв ряд священнослужителів монастиря високих священицьких нагород. Серед нагороджених відзначимо керівника паломницького відділу Лаври ігумена Пимена (Дроздюка), якого возведено у сан архімандрита.
Також за Літургією Блаженніший Владика звершив священицьку хіротонію помічника секретаря Київської Митрополії диякона Василя Бабича.
По завершенні богослужіння відбувся хресний хід до території Ближніх Печер. Тут на площі біля Печер відбувся молебень перед іконою Собору преподобних Києво-Печерських, який звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир.
По завершенні молитвослів’я Архіпастир звернувся до віруючих із словами настанови та поздоровив усіх зі святом:
«Дорогі брати та сестри. Сердечно вітаю вас із цим загально церковним загально православним святом на честь великих подвижників і молитвеників преподобних і богоносних отців наших Антонія, Феодосія та інших чудотворців Печерських. Нехай же Господь за молитвами цих святих мужів покриє нас великою милістю, пробачить всі наші провинності і гріхи, і допоможе знову йти світлою дорогою вперед до Царства Небесного.
Ми самі багаті на світі люди, що маємо стільки молитовників, що тут спочивають з ласки Божої нетлінними своїми останками і віримо моляться за нас до Бога. Нехай Господь пошле мир і злагоду нашому суспільству, мир і злагоду нашим Церквам, мир і злагоду кожній людині, щоб опанував її серце спокій і надія, щоб Господь завжди був з нами, а де Господь - там слава, там радість, там перемога, там нормальне земне життя і вічне життя з Богом».
Насамкінець Владика Митрополит окропив прихожан святою водою.