16.03.2008.

Православна Церква святкує Торжество Православ’я.


Сьогодні, 16 березня, у першу неділю Великого посту Православна церква традиційно святкує Торжество Православ’я. В цей день Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили намісник Лаври архієпископ Вишгородський Павло, Ректор Київської Духовної Академії і Семінарії єпископ Бориспільський Антоній, Секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр та братія монастиря.
Перед початком богослужіння був звершений традиційний чин Торжества Православ’я. Цей чин включає в себе читання Символа віри, виголошення Вічної пам’яті усім захистникам Православ’я, виголошення Многолітня усім Предстоятелям канонічних Православних Церков та молитвослів’я за Церкву. Зокрема, в молитвах Церква згадує усіх тих, хто укріпляв Святу Православну віру протягом багатьох віків та тих, хто сьогодні звершує своє служіння і свої подвиги заради зміцнення віри Христової.
Звертаючись за Літургією до пастви, Першосвятитель у своєму слові розповів пhо історію та значення сьогоднішнього свята.
«Починаючи з ІХ століття перша неділя Великого посту в Православній Церкві називається Неділею Торжества православ’я. Сьомий Вселенський собор що тоді відбувся Раз і назавжди ствердив вчення про шанування святих ікон і молитовне поклоніння їм.
В постанові святих отців говориться, що честь, яку віддаємо святим іконам, стосується не дошки, а зображеного на ній святого лику, що молитовне поклоніння належить першообразу, тобто, покланяючись святій іконі, ми покланяємося тому небесному покровителю і молитвенику, який зображений на ній. Вчення про святі ікони було завершенням формулювання православних вірувань, заснованих на Божественному Одкровенні, на вченні апостолів, на переданні святих отців. Тому й нинішній празник отримав найменування “Торжество Православ’я”.
В святих іконах, як в живих ликах, видимо зображено шанованих нами молитовників та предстателів перед Богом. Розглядаючи картину, ми милуємося не полотном, на якому вона зображена, а самою картиною. Читаючи написане, чи надруковане, ми думаємо не про папір, а про те, що на ньому написано. Розглядаючи фотографію, головним чином цікавлять особи, зображені на ній, а не плівка чи папір. Те ж саме можна сказати і про ікони. Шануючи ікони, ми шануємо зображених на них святих, підносячись думкою до неба, і до того угодника Божого, нашого молитвеника й заступника, що живе там»
, - сказав Архіпастир.
Також за богослужінням Владика Митрополит висвятив у сан диякона співробітника Канцелярії Київської Митрополії, студента І-го курсу КДА Миколу Тишкуна.