15.03.2008.

Предстоятель звершив закладку храму на честь ікони Божої Матері «Києво-Братської».


Сьогодні, 15 березня, Предстоятель Української Православної Церкви звершив закладку храм на честь на честь ікони Божої Матері «Києво-Братської» у селищі Горенка, Святошинького району, Київської області. Його Блаженству співслужили єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, благочинний Києво-Святошинського округу протоієрей Василій Русинка, духовенство району.
Наприкінці богослужіння Архіпастир звернувся до віруючих зі словами, у яких привітав віруючих із сьогоднішньою подією та Божої допомоги у добрій справі:
«Вітаю вас із цією святою подією, яку звершили разом з вами на цьому святому місці. Нехай Милосердний Господь за молитвами Своєї Пречистої Матері допоможе настоятелю й громаді в майбутньому побудувати тут дім Божої Матері, де Вона буде постійно з вами у молитвах до Господа. Нехай Господь дає вам силу, наснагу, можливість в єдності, дусі, любові Христовій звершити це діло, щоб ще один храм засвітився лампадою молитви до Господа з нашої рідної землі. Нехай Господь допомагає всім вам, нехай Цариця Небесна завжди буде з вами, покриває своїм чесним омофором і направляє на шлях служіння Богові і людям».
По завершені освячення місця під майбутній храм, прихожани отримали у благословення від Митрополита Володимира іконочки «Не ридай Мене, Мати».
Після цього настоятель парафії ігумен Ахіла (Шахтарін) ознайомив Предстоятеля із домовим храмом, який також освячено на честь ікони Божої Матері «Києво-Братської», що знаходиться при його покоях.
Навесні 2007 року з благословення Блаженнійшого Митрополита Володимира була заснована і зареєстрована парафія у с. Горенці. Тоді ж отець Ахіла придбав земельну ділянку площею і вже зараз розпочинається зведення храму, яке планують завершити до свята Світлого Христового Воскресіння. Храм на честь ікони Божої Матері «Києво-Братської» буде типовим дерев’яним храмом, разом з яким також планується побудувати недільну школу. Відзначимо також, що цей храм буде першим православним храмом в селищі, бо раніше тут храмів не існувало.
Також в цей день Першосвятитель відвідав місце будівництва Спасо-Воскресенського кафедрального собору міста Києва, де зараз ведуться роботи по зведенню тимчасового дерев’яного храму на честь Усіх святих. Настоятель майбутнього кафедрального собору протоієрей Василій Русинка, ознайомив Блаженнішого Владику із поточним станом справ та окреслив подальші робочі плани.