08.03.2008.

Предстоятель УПЦ відвідав Білоцерківську єпархію.


Сьогодні, 8 березня, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Білоцерківську єпархію, зокрема, її друге кафедральне місто - Богуслав, де освятив камінь і місце під будівництво пам’ятника його засновнику, святому благовірному князю Ярославу Мудрому.
На в’їзді до старовинного міста, якому в минулому році виповнилось 975 років, на Першосвятителя чекали керівництво єпархії та міста, серед яких архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан та міський голова Ігор Никоненко.
По завершенні чину освячення, Митрополит Володимир звернувся до віруючих із словами настанови:
«Шановні брати і сестри. Сьогодні зібрав нас Господь на цьому святому місці, щоб піднести молитву до Бога, подякувати Йому за всі його великі благодіяння. Сьогодні ми зібрались в цьому місці, щоб піднести до Бога хвалу і прославити Його святих угодників, за молитвами яких, Господь терпить нас на цьому світі. Ви щасливі, що живете в цьому місті, яке своєю назвою постійно підносить хвалу Богові за всі Його великі благодіяння. Нехай же Господь почує сьогодні нашу недостойну молитву і пошле з неба Своє благословення, щоб в Церкві був мир і був мир в державі, і в нашому суспільстві, щоб Господь допомагав усім нам прийти в розум істини, досягти спасіння, що являється ціллю нашого перебування на землі.
Вітаю вас також, шановні, із наступаючим Великим постом. Дай Боже провести його у доброму душевному настрої і отримати прощення своїх гріхів, щоб світло і радісно зустріти велике свято Пасхи. Молитвами засновника міста вашого, благовірного князя Ярослава Мудрого, нехай Господь усіх вас благословляє, укріпляє і спасає на віки вічні».
В свою чергу архієпископ Митрофан виголосив Блаженнішому Владиці подячне слово:
«Сьогодні щаслива Богуславська земля, тому що вона приймає Вас як дорого нашого Архіпастиря, Первосвятителя. Дозвольте Вам, Ваше Блаженство, синівно подякувати за ту радість, яку ви принесли своїм приїздом для нашої богуславської пастви і, в цілому, для нашої Білоцерківської єпархії. Дозвольте Вам побажати, щоб Милосердний Господь по молитвам Божої Матері, святого князя Ярослава Мудрого укріпив ваші сили, духовні і тілесні, довгі роки право правити слово Божественної істини, наставляти нас, молитися за нас. Хай Господь береже Вас на многії і благії літа».
Від усього міста Владику Митрополита привітав його голова Ігор Никоненко, та подякував за візит і освячення місця на якому в майбутньому постане пам’ятник засновнику місту.
Насамкінець, Блаженнішого Митрополита Володимира та усіх тих, хто зібрався сьогодні на центральній площі міста привітала церковними пісноспівами єдина в Україні хорова капела ім. О. Кошиця.
За словами одного із співавторів проекту заслуженого художника України Євгена Безніска, роботу над пам’ятником планують завершити вже до дня пам’яті рівноапостольного князя Володимира, а у сам день свята його має відкрити Президент України Віктор Ющенко. Пам’ятник князю Ярославу Мудрому не буде гігантським – разом із постаментом його висота становитиме близько трьох метрів. Постамент буде зроблений у вигляді частини саркофагу Ярослава Мудрого, а фігура - із бронзи.