02.03.2008.

Предстоятель УПЦ очолив урочистості з нагоди 55-річчя архієпископа Ровенського і Острозького Варфоломія.


Предстоятель УПЦ очолив урочистості з нагоди 55-річчя архієпископа Ровенського і Острозького Варфоломія. У неділю, 2 березня, Предстоятель Української Православної Церкви з архіпастирським візитом відвідав Рівненську єпархію, де відбулись урочистості з нагоди 55-річчя правлячого архієрея архієпископа Варфоломія. Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у храмі на честь Різдва Христового Городоцького Свято-Миколаївського жіночого монастиря.
Його Блаженству співслужили митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Луцький і Волинський Нифонт, Донецький і Маріупольський Іларіон, архієпископи: Люблінський і Холмський Авель (Польська Православна Церква), Ровенський і Острожський Варфоломій, Овручський і Коростенський Віссаріон, Львівський і Галицький Августин, Вінницький і Могильов-Подільський Симеон, Полтавський і Миргородський Филип, єпископи: Брестський і Кобринський Іоанн (Білоруський Екзархат РПЦ), Вяземський Ігнатий (Руська Православна Церква), Васильківський Лука, Горловский і Славянський Митрофана, Макіївський Варнава, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Шепетівський і Славутський Володимир, Переяслав-Хмельницький Олександр.
На богослужінні також молились представники обласної влади, серед яких, зокрема, був губернатор Рівненщини Віктор Матчук.
Під час Літургії, на малому вході, Блаженніший Владика удостоїв ювіляра високою церковною нагородою – орденом прп. Нестора Літописця І ступеню.
В архіпастирському слові, головною темою якого був Страшний Суд, Предстоятель наголосив:
«За тиждень до Великого посту Церква нагадує нам про Страшний Суд. Страшний Суд - це не вигадка для залякування, а невідворотне майбутнє, про що свідчить Господь Іісус Христос, наш Спаситель і праведний Суддя.
Дослухаймось ж до голосу Святої Церкви, опам'ятаймося, прийдемо зі стану легковажності до тверезості, згадавши, що є Божий Суд і нас чекає праведний Суддя.
Ніхто з нас не знає, коли настане наша остання година і коли ми зустрінемося з Богом, проте кожен достеменно знає, що година ця неминуча. Тож нам не залишається нічого, як тільки сподіватися на милість Господню і разом із псалмоспівцем Давидом благати Його: «Помилуй нас, Боже, по велицей Твоей милости».
Наприкінці Божественної Літургії Первосвятитель привітав архієпископа Варфоломія з ювілеєм та подарував ікону Божої Матері. У своєму вітальному слові Архіпастир зазначив:
«Вітаю вас із цим святим моментом, коли ми звершили саме святіше Таїнство на землі – Таїнство Святої Євхаристії. В цьому Таїнстві ми отримуємо просвітлення і освячення, бо Господь пролив Свою кров, щоб живити нас в цьому житті і в житті майбутнього віку.
Я сердечно вітаю Вас, Владика Варфоломій, з ювілеєм, із 55-річчям, і зичу Вам від усієї повноти Української Православної Церкви душевного миру, здравія і спасіння. Бажаю, щоб ті блага, які Ви направляєте на проповідь Святого Євангелія, на служіння Святій Церкві, процвітали і кріпли, і щоб Вас Господь не лишав у ніяких складних і скорботних обставинах, шоб завжди був з Вами і благословляв усі Ваші входи і сходи.
Ви ще досить молода людина, але Ви маєте величезний досвід роботи в Церкві, служіння Церкві Христовій, і це похвально, бо ми маємо у майбутньому багато роботи, яка ще сьогодні не дороблена.
Я братськи Вас вітаю і дякую Вам за Ваші труди, які понесли і несете тут в ціх святих місцях. І це служіння непросте. Це кожний з нас знає, хто живе тут і в інших місцях нашої країни. Нехай милосердний Господь помножить Ваші літа, дарує духовну силу, щоб Ви могли віддавати все тим, хто буде до Вас приходити. Нехай завжди буде із Вами мир і благополуччя».
В свою чергу, архієпископ Варфоломій подякував Митрополиту Володимиру за вручену сьогодні високу нагороду, за позитивну оцінку трудів, а найбільше - за святі молитви, які були сьогодні піднесені разом із віруючим народом єпархії. Також святитель побажав Блаженніщому Владиці доброго здоров’я, щастя, благополуччя і багато років «право правити слово Божественної істини».
Також ювіляр прийняв вітання від закордонних гостей. Зокрема, архієпископ Люблінський і Холмський Авель передав вітання від Предстоятеля та єпископата Польської Православної Церкви та вручив орден святої рівноапостольної Марії Магдалини ІІ-ступеню, єпископ Брестський і Кобринський Іоанн передав вітання від Патріаршого Екзарха всієї Білорусі митрополита Мінського і Слуцького Філарета та подарував ікону мученика Афанасія, ігумена Брестського, а єпископ Вяземський Ігнатий привітав владику Варфоломія від імені председателя Відділу зовнішніх церковних зв’язків Руської Православної Церкви митрополита Смоленського і Калінінградського Кирила та подарував знаки єпископського достоїнства – панагію та хрест.
Предстоятель прибув до святої обителі ще напередодні, у суботу, 1 березня, де Його хлібом-сіллю зустріла настоятелька ігуменя Михаїла (Заяць) із сестрами та вихованками регентського училища, шо діє при монастирі.
По прибутті, Митрополит Володимир молитовно вклонився до головної святині обителі – Козельщанської ікони Божої Матері «Милосердна», яка у 2000 році була пере¬дана у дар монастирю Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою.
Після цього, Архіпастир звернувся до віруючих зі словом, у якому зазначив: «Господь сьогодні зібрав нас сюди, щоб разом створити молитву, прославляючи Бога, дякуючи за всі благодіяння і просячи на наступні часи Його милосердя та благодаті. Нехай Сама Пречиста донесе наші молитви до престолу Всевишнього і Господь пошле всім нам Своє благовоління. Благословення Господнє нехай перебуває з нами усіма сьогодні і навіки».

https://avtoroom.ru выкуп автомобилей в залоге.