13.02.2008.

Предстоятель УПЦ освятив храм на честь мученика Валентина.


Сьогодні, 13 лютого, Предстоятель Української Православної Церкви освятив новозбудований храм на честь святого мученика Валентина у Оболонському районі столиці. Його Блаженству співслужили: архієпископ Черкасський і Каневський Софроній та єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр.
Біля входу до храму Архіпастиря зустрів архітектор Валентин Ісак, який спроектував та побудував церкву.
По закінченні освячення Митрополит Володимир подарував громаді храму образ Пресвятої Трійці та звернувся до прихожан зі повчальними словами про значення храму для християнина:
«Сьогодні із ласки Божої ми освятили цей нижній храм, який посвячено на честь святого мученика Валентина і віримо, що його святими молитвами Господь проявлятиме милість над тими, хто буде відвідувати цей Божий храм.
Храм Божий – це живительне джерело в пустелі життєвого виховання. Храм Божий дає нам все необхідне для життя духовного і життя земного. Храм дає нам можливість приєднатися до тих, хто пізнав Бога, набув святості, хто дякуючи Богові, оберігає нас від всякого лихого діла і наставляє наші стопи на шлях правди, чистоти і Божественного ведення. Храм Божий – це основана Богом спільнота віруючих людей, які користуючись Святими Таїнствами, виконують свою місію – прикликають людей до святості і праведності, бо Святий і Праведний є Господь, а ми – діло рук Його. Через те ми повинні сповідувати весь час Його, Єдиного нашого Спасителя, Котрий приходив на землю, страждав, мучився, проповідував, прийняв Голгофський хрест, щоб через Своє тіло умертвити на ньому всякий людський гріх. В результаті, кожна людина має можливість перебувати в чистоті і святості, і повинна бути, бо вона до того призвана. Як би не падала низько людина, є надія, що в нас усіх є Христос, який приймає і нашу сповідь, приймає наше розкаяння і посилає щедро Своє благословення. Це благословення, особливо в Церкві, об’єднує віруючих людей во Христі Ісусі, приносить Йому мольби, прошення, славослів’я».
Також Первосвятитель подякував всім, хто доклав зусиль задля зведення цього храму, а особливо Валентину Ісаку, який «спорудив цю красоту для міста Києва для киян віруючих, для православних людей». Деякі благодійники були удостоєні церковних орденів. Зокрема, народний архітектор України Валентин Ісак нагороджений орденом преподобного Іллі Муромця ІІ ступеню, а генеральний директор будівельної компанії, що займалась зведенням храму Микола Михайлик - орденом преподобного Іллі Муромця ІІІ ступеню.
Свято-Валентинівський храм відноситься до парафії на честь Різдва Христового і є нижнім храмом споруди. За розмірами він є не такий великий, порівняно із головним приділом. Разом з тим, храм більше розрахований не як для богослужіння, а як для недільної школи, яка буде у майбутньому. Це буде свого роду требний храм, оскільки в ньому будуть звершуватись буденні служби, будуть звершуватись хрещення, акафісти та інші треби.
Нагадаємо, що 5 січня цього року, Блаженніший Владика освятив головний престол храму.