09.02.2008.

Блаженніший Митрополит Володимир освятив офтальмологічний кабінет при Спасо-Преображенському жіночому монастирі у селі Головчинці


У суботу, 9 лютого, Предстоятель Української Православної Церкви з архіпастирським візитом відвідав Хмельницьку єпархію. Зокрема, Блаженніший Митрополит Володимир у супроводі намісника Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла та єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра завітав до Спасо-Преображенського Головчинецького жіночого монастиря Літичівського району області. У обителі Первосвятителя хлібом-сіллю зустрічали митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, настоятелька обителі ігуменя Любов (Піхур) з сестрами, губернатор Хмельниччини Іван Гавчук, головний офтальмолог України професор Сергій Риков, а також інші представники обласної влади та прихожани.
У соборному храмі Архіпастир відслужив молебень, після якого звершив чин освячення новозбудованої богадільні, що діє при монастирі. Її унікальність полягає в тому, що при ній відкрито офтальмологічний кабінет, укомплектований найсучаснішим медичним обладнанням.
Після освячення, Митрополит Володимир звернувся до присутніх вітальним словом.
«Вітаю всіх, хто зібрався тут, щоб стати учасниками ще однієї події, пов’язаної з милосердям, — сказав він. — Це дуже важливо, тому що милостивим Бог обіцяє Царство Небесне. І ми сьогодні підносимо молитву, щоб Господь благословив цю святу обитель і це добре починання. За взаємною домовленістю з професором медицини Сергієм Олександровичем Риковим ми відкрили сьогодні цей кабінет, співробітники якого будуть досліджувати і лікувати найголовніше в людині — зір, що дає ій унікальну можливість бачити цей світ і насолоджуватись ним.
Я зичу всім, хто буде тут трудитись, хто буде приходити сюди на лікування. Ми молилися і будемо молитися надалі, щоб Господь зцілив від всякої хвороби кожного, хто прийде сюди. Сподіваюсь, що це буде великою підпорою, а для інших — добрим прикладом, який покликані наслідувати всі, особливо у наш складний сьогоднішній час. Тут надаватимуться консультації, лікуватимуться хвороби та досліджуватимуться негативні явища, що інколи заважають людині повноцінно жити.
Вітаю матінку Любов і Сергія Олександровича, які уклали між собою угоду на благо наших співвітчизників. У добрий час, благословення Господнє хай перебуває із усіма вами».
Після цього, Архіпастиря з приїздом на рідну землю привітав губернатор області Іван Гавчук та підніс писану картину із зображенням пейзажу. Цей подарунок не є випадковим, адже кожному відомо, з яким трепетом і любов’ю ставиться Блаженніший Митрополит Володимир до природи.
Також зазначимо, що для облаштування одного з найсучасніших офтальмологічних кабінетів в Україні значну частину коштів передав саме Предстоятель нашої Церкви. Професор Сергій Риков висловив сподівання, що «людей із хворобами зору в Україні буде менше, завдяки цьому кабінету». Він також наголосив на важливому значенні сьогоднішньої події: «Цього дня ми оглянули близько 40 людей, і нажаль, і майже у кожного є якісь проблеми із зором. Частині обстежуваних вже призначена операція, а дехто тільки довідався, що має певні проблеми із зором».
Також після освячення Блаженніший Владика пройшов огляд у кабінеті при Спасо-Преображенському монастирі.
Офтальмологічний пункт працює один раз на тиждень, що повністю забезпечую потреби всіх пацієнтів.
Насамкінець Митрополит Володимир та Сергій Риков відповіли на запитання журналістів.
«Завдяки Його Блаженству, в Україні відкривається вже другий кабінет по боротьбі зі сліпотою. Перший – у Свято-Успенському Зимненському жіночому монастирі — на окраїні нашої держави, де майже недоступна медична допомога. І другий медичний кабінет — з сучасною технікою. І якщо таких кабінетів буде більше, чимало людей зможуть своєчасно починати лікування», — зазначив головний офтальмолог України.
В свою чергу Предстоятель Української Православної Церкви зазначив:
«Перед освяченням цього кабінету ми помолилися, щоб Господь допоміг тим людям, які хочуть зробити добро, а також і ближнім, шукаючим можливість дізнатися діагноз своїх захворювань і вилікувати їх. Прийшов для цього час і сьогодні, як ніколи, потрібно допомагати, хто як може».