11.01.2008.

Предстоятель УПЦ звершив Божественну літургію у Зимненському жіночому монастирі.


Сьогодні, 11 січня, Предстоятель УПЦ під час перебування на Західній Україні звершив Божественну літургію у Зимненському Святогірському Свято-Успенському Ставропігійному жіночому монастирі на Волині.
Його Блаженству співслужили: намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павло та керуючий єпархією єпископ Володимир-Волинський та Ковельський Никодим.
Також в цей день до обителі завітали вихованці регентського класу, що стараннями монастиря був відкритий і нині діє при місцевій школі. Дітлахи з вихователями заколядували Блаженнішому Владиці, після чого отримали з первосвятительських рух іконочки Різдва Христового та солодощі.
Ввечері цього ж дня, Блаженніший Владика відвідав Володимир-Волинську єпархію, де мав зустріч з правлячим архієреєм – єпископом Никодимом, та благословив віруючих, що зустрічали Архіпастиря, іконками Різдва Христового.
Святогірській монастир став для наших предків великою святинею – центром просвітництва, підготовки пастирів церкви, організації шкіл, притулків для хворих і безпритульних.
У 1001 р. по повелінню князя Володимира були споруджені перші дерев’яні храми на Святій горі в селі Зимне і вже у 1006 р. на освячення чоловічого монастиря подарував сімейну чудотворну ікону Божої Матері.
У 1018 р. тут перебував Мойсей Угрин. Повертаючись з Царгорода у 1073 р. у монастирі помер ігумен Києво-Печерського монастиря преподобний Варлаам.
ХVIII століття стало періодом великих випробувань для монастиря і монахів. Наприклад, у 1724 р. з Успенської церкви були знесені куполи, а все майно було пограбовано.
6 вересня 1990 р. єпископ Луцький і Волинський Варфоломій освятив погост і стіни Зимненського монастиря.
24 вересня 1995 р. під час святкування 500-річчя Свято-Успенського храму, у відроджений монастир хресним ходом повернулась чудотворна Зимненська ікона.
3 травня 1996 р. Священний синод УПЦ надав монастирю ставропігію.
Велич Зимненської обителі полягає в її духовному впливі. Храми монастиря – це обереги православної віри, свідки істини Христової, де невпинно лине щира і гаряча молитва до Господа.