09.01.2008.

Розпочався архіпастирський візит Предстоятеля до західних єпархій Української Православної Церкви.


Сьогодні, 9 січня, розпочався архіпастирський візит Предстоятеля до західних єпархій Української Православної Церкви, який Блаженніший Владика традиційно звершує у святки, тобто у період між святами Різдва та Хрещення Господнього.
На початку візиту Архіпастир відвідав Свято-Георгіївський Городницький Ставропігійний монастир на Житомирщині. Тут Владику зустріли: намісник обителі священноархімандрит Олександр (Нестерчук), ігуменія Зоя (Пишна), а також браття, сестри та прихожани святої обителі.
У головному храмі монастиря Митрополит Володимир звернувся до віруючих із повчальними словами: „Я радий, що маю в ці святі дні нагоду і можливість відвідувати наші ставропігійні монастирі, та заїхати в монастир який за останні часи першим став ставропігійним – Свято-Георгіївський монастир у якому ми стоїмо.
Я вітаю вас сердечно з великим і радісним святом Різдва Господа і Бога нашого Ісуса Христа. Ми любимо це свято і шануємо його. Не було б Різдва Христового, не було б Спасителя. Не було б Різдва Христового, не було б тієї гарячої любові, яку ми маємо до Господа нашого Ісуса Христа. Своїм Різдвом Ісус Христос дав можливість нам пізнати Бога”.
Після цього присутні отримали з рук Архіпастиря іконки Різдва Христового та плитки шоколаду.
Далі Предстоятель направив свої первосвятительські стопи до Рівненської єпархії, де завітав до Свято-Троїцького Корецького жіночого монастиря.
В обителі Первосвятителя зустріли архієпископ Ровенський і Острозький Варфоломій, єпископ Шепетівський і Славутський Володимир, ігуменя Рафаїла (Хільчук), насельниці та чисельні прихожани.
У головному храмі монастиря Митрополит Володимир вклонився головній святині обителі – чудотворній іконі Божої Матері „Споручниця грішних”, після чого звернувся до віруючих зі словами настанови.
„Що дало нам Різдво Христове?”, - сказав Владика Митрополит, - „Різдво Христове відкрило нам Бога, відкрило і дарувало нам Божу Матір; Різдво Христове дало нам примирення з Богом, примирення неба із землею, дало нам вилуплення від гріха, від прокляття, від смерті, відкрило нам шлях до неба, дало нам Євангеліє, у якому зберігаються всі слова Христа Спасителя, необхідні для нашого спасіння”.
В свою чергу Владика Варфоломій від духовенства, від усього народу Божого Рівненської єпархії привітав Предстоятеля із святом Різдва Христового, подякував за візит, за різдвяне повчання і побажав доброго здоров’я та многіх літ життя.
Далі Блаженніший Владика завітав до регентського училища, який діє при монастирі, де вихованки училища та учні недільної школи показали гостям невеличкий різдвяний вертеп. На завершення Архіпастир благословив насельниць та вихованок іконками Різдва Христового та роздав солодощі.
На звершення першого дня подорожі, Владика Митрополит відвідав Свято-Успенський Зимненський Ставропігійний жіночий монастир на Волині. Тут Його Блаженство зустріли: настоятелька обителі ігуменя Стефана (Бандура) та сестри.