23.12.2007.

Духівник Мукачівського Свято - Миколаївського жіночого монастиря рукопокладений у сан єпископа.


Сьогодні, 23 грудня, Предстоятель УПЦ очолив Божественну Літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили: митрополит Луганський і Алчевський Іоаннікій, архієпископи: Вінницький і Могилев-Подільський Симеон, Вишгородський Павло, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, єпископи: Северодонецький і Старобєльський Агапіт, Олександрійський і Світловодський Пантелеймон, Хотинський Мелетій, Бориспільський Антоній, Ніжинський і Батуринський Іриней, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеймон, Кременчугський і Хорольський Євлогій, Переяслав-Хмельницький Олександр.
За богослужінням собор єпископів рукопоклав архімандрита Феодора (Мамасуєва) у єпископа Мукачівського і Ужгородського.
Також в цей день владика Феодор звершив свою першу хіротонію – у сан пресвітера був рукоположений секретар Відділу Зовнішніх Церковних Зв’язків, диякон Валерія Кравця.
По закінченні Літургії Митрополит Володимир промовив вітальне слово та вручив архієрейський жезл єпископу Феодору.
Напередодні, 22 грудня, у Митрополичій резиденції Предстоятеля УПЦ, що у Києво-Печерській Лаврі, відбувся чин наречення архімандрита Феодора (Мамасуєва) у єпископа Мукачівського.
Наприкінці церемонії, отець Феодор виголосив „слово на нареченні”, у якому, зокрема, попросив у Предстоятеля та єпископів молитв, щоб достойно нести архіпастирське служіння: „Стоячи перед вами, я звертаюся із сугубим молінням: коли Господь сподобить мене через покладання ваших рук повноти архієрейською благодаті, піднесіть ваші молитви, щоб наш Великий Бог, і Отец не залишив мене Своєї милості, щоб, гідно виконувати своє високе й разом із тим многотрудне служіння, був гідний цієї великої благодаті і зберіг її цілою й неушкодженою до кінця днів моїх”. Після цього Блаженнійший Владика окропив ставленника святою водою.
Архімандрит Феодор народився у 1966 в місті Самбір Львівської області. В 1989 р. прийняв монашеський постриг в Троіце-Сергієвій Лаврі з ім’ям Феодор на честь свщ. Феодора Архієпископа Олександрійського. В 1990 р. по благословінню Святішого Патріарха Олексія був направлений в Мукачівський Свято-Миколаївський жіночий монастир. В 1996 р. в травні був возведений в сан архімандрита Блаженнійшим Володимиром Митрополитом Київським і всієї України. З 1997 р. - духівник Мукачівського Свято - Миколаївського жіночого монастиря.

детский врач физиотерапевт