16.12.2007.

Предстоятель звершив закладку капсули під будівництво храму на честь Різдва Божої Матері.


Сьогодні, 16 грудня, Предстоятель звершив закладку капсули під будівництво нового храму на честь Різдва Божої Матері у Звіринецькому скиту Свято-Троїцького Іонинського чоловічого монастиря столиці.
По звершенні чину Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до прихожан:
«Вітаю вас, брати та сестри з цією подією – закладкою майбутнього храму Господнього. Нехай Господь Своєю силою і благодаттю допоможе тим людям, які взяли на себе обов’язок відновити те, що було поругано. Благословення Господнє по молитвам Божої Матері нехай буде із усіма вами».
Майбутній храм планується збудувати із двома престолами: головний на честь Різдва Божої Матері, а у другий – на честь свт. Іоасафа Білгородського та свмч. Іоасафа Могильовського.
Цей храм зводиться за кілька метрів від місця, де до революції діяв храм на честь Різдва Божої Матері, який був освячений у 1913 році, а 1934 році зруйнований більшовиками. Проблема з місцевими грунтами не дозволяє відродити святиню на своєму історичному місці – над печерами. Тому церкву було вирішено зводити неподалік.
Також у майбутньому планується побудова невеличкої часовні на честь Собору преподобних Звіринецьких біля входу у печери та братського корпусу. Загалом будівництво планують закінчити за вісімнадцять місяців.
Древні Звіринецькі печери відносяться ще до домонгольського періоду. Відкриті були на початку ХХ століття. Упорядником надпечерного скита був князь Володимир Жевахов, який у 1924 році прийняв чернечий постриг з ім’ям Іоасаф, на честь свого предка свт. Іосафа Білгородського. Пізніше Іоасаф (Жевахов) був возведений у сан єпископа, та обіймав спочатку Могильовську кафедру, а пізніше – Мінську. У 1937 році святитель був розстріляний.
На початку 90-х років минулого століття разом із відродженням Іонинської обителі почав відновлюватись і скит, хоча до революції він відносився до Києво-Печерської Лаври.
З 2000 року у невеличкому древньому печерному храмі на честь архістратига Божого Михаїла відновилось звершення Божественних Літургій.