27.11.2007.

Предстоятель з архіпастирським візитом відвідав Волинську єпархію.


Сьогодні, 27 листопада, Предстоятель УПЦ з архіпастирським візитом відвідав Волинську єпархію.
При під’їзді до старовинного міста Луцька Блаженнішого Владику зустрічав керуючий єпархією, митрополит Луцький і Волинський Нифонт.
Після цього, Архіпастир у співслужінні митрополита Нифонта, єпископа Володимир-Волинського і Ковельського та духовенства єпархії звершив освячення новозбудованого храму на честь пророка Божого Іллі у м. Луцьку.
По закінченні освячення Владика Митрополит звернувся до віруючих із повчальними словами:
„Тільки що ми з вами звершили велику Божу справу – освячення новозбудованого храму на честь великого пророка Божого Іллі. Храм Божий – це є школа, це є лікарня, це там де вчать людей, як жити благочестиво і допомагають їм в цьому. В храмі Божому найголовніше є Таїнства, які ми приймаємо через все своє життя, щоб просвітитись благодаттю Святого Духа і освятитись нею. Благодать Святого Духа нехай освячує всіх нас з вами і посилає нам кріпость, силу, мати тверду віру, тверду надію і гарячу любов до Бога і до ближнього”.
Також Владика Володимир подарував храму образ Пресвятої Трійці та нагородив благодійників церковними орденами.
В свою чергу, митрополит Луцький і Волинській Нифонт подякував Його Блаженству за візит до Волинської єпархії і освячення новозбудованої церкви та побажав многіх років життя та Божої допомоги в архіпастирському служінні.
На завершення, Первосвятитель благословив усіх прихожан іконочками св. вмч. Варвари.
Історія Свято-Іллінського храму розпочалась у 1996 році, коли під будівництво церкви була виділена земельна ділянка, був поставлений хрест та освячено місце під майбутній храм. Будівництво храму розпочалось 2002 року, і за 5 років з благословення Божого та за допомогою спонсорів у місті постав величний храм.
Слід зауважити, що цей храм є першим храмом, збудованим у Луцьку за часи незалежної України.
Після освячення церкви Блаженніший Митрополит Володимир оглянув місце будівництва Кафедрального собору. Окрім головний храму на честь Всіх святих землі Волинської, будується також і нижній храм на честь апостола Андрія Первозданного. На даний момент єпархія не має кафедрального собору, а богослужіння звершуються у тимчасово зведенному храмі на честь Всіх святих землі Волинської.
Далі Владика Митрополит відвідав міський Музей Волинської ікони.
Експозиція музею розділена на вісім залів, кожен з яких представляє певну епоху волинського іконописання. Загалом до огляду представлено близько вісьмидесяти експонатів. Головною цінністю виставки є образ Хомської Божої Матері візантійського письма, написання якої, за останніми дослідженнями, відноситься до першої половини ХІ століття.
Слід відзначити, що значна частина ікон реставрується за рахунок коштів Луцької єпархії.
На згадку про свій візит Предстоятель подарував музею ікону Пресвятої Трійці, і зробив пам’ятний запис в книзі відгуків.
Одразу після цього, Архіпастир відвідав Волинське відділення Київського Національного Університету внутрішніх справ, де благословив керівництво, викладачів та курсантів. Також на згадку про свій візит, Владика лишив храму, що діє при навчальному закладі, ікону Пресвятої Трійці з частинкою Мамврійського дубу. Цей храм був зведений у пам’ять працівників органів внутрішніх справ, загиблих при виконанні службового обов’язку та з нагоди 60-ліття Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Цього ж дня ввечері Його Блаженство відвідав Волинську Духовну Семінарію, де мав зустріч із викладачами та вихованцями. Первосвятитель провів з присутніми повчальну бесіду, поділився своїми думками щодо проблем, які є зараз в Церкві та відповів на різноманітні питання, що цікавили, як студентів, так і викладачів. На згадку про свій візит, Митрополит Володимир подарував для Академічного храму Семінарії ікону Пресвятої Трійці, а бібліотеці – кілька примірників книги „Українська Православна Церква - 15 років соборності”.
Насамкінець, хор семінарії виконав невеличкий концерт, після чого Блаженніший Владика благословив викладачів та вихованців іконочками Пресвятої Трійці.