20.11.2007.

Предстоятель освятив храм на честь архістратига Михаїла.


Сьогодні, 20 листопада, Предстоятель УПЦ у співслужінні архієпископа Білогородського Миколая та духовенства єпархії освятив храм на честь архістратига Божого Михаїла у смт. Білогородка, Київської області.
Після чину освячення Блаженніший Владика звернувся до віруючих із повчальними словами, у яких зазначив:
«Сьогодні своєю присутністю і своєю грішною молитвою ми справили ще одне велике Боже діло – освятили цей Божий храм, що присвячений архістратигу Михаїлу. Освятили для того, щоб в ньому приносилась жертва, яка б спокутувала нас від гріха, прокляття і смерті.
Цей храм будувався любов’ю багатьох людей, прикрашався любов’ю людей і нині звершується освячення також по любві вашій, яку ви свідчите до Божого храму на цьому місці».

Владика Володимир на згадку про сьогоднішнє освячення та свій приїзд подарував храму ікону Пресвятої Трійці та подякував всім тим, хто допомагав при зведенні цього храму.
На сьогоднішньому святі також були присутні представники Уряду України – перший віце-прем’єр Дмитро Табачник та міністр культури Юрій Богуцькій. Високі гості привітали Блаженнішого Владику і прихожан, та подарували храму цінні подарунки – Дмитро Володимирович - напрестольне Євангеліє, Юрій Петрович - ікону Пресвятої Богородиці.
Смт. Білогородка у давнину носило назву Білгород, та було однією з резиденцій Київського князя Володимира. Тут був і храм на честь дванадцяти апостолів, який у ХІІІ був зруйнований. Сьогодні про ті часи нагадує тільки фундамент храму, що зберігся до наших днів.
З того часу дуже довго не було в місці храму. Тільки після Великої Вітчизняної Війни зібралася громада, і почалися звершуватися богослужіння в одній з хатин. Проте в 60-ті роки минулого століття і цей храм було закрито.
Нинішнє відродження почалося на початку 90-х років, коли місцевій громаді для відправлення богослужінь було виділено одне з приміщень бібліотеки.
Тим часом йшла робота по збору документів, необхідних для створення общини та початку будівництва храму. Так в 2000 році був звершений чин закладки наріжного каменю майбутнього храму.
Незабаром був виритий котлован, покладені перші цеглини і от, Божою милістю, сьогодні Предстоятелем нашої Церкви був освячений цей величний храм.

Детальное описание заказать памятник у нас на сайте.