10.11.2007.

Блаженніший Митрополит Володимир освятив новий престол у Спасо-Преображенському храмі столиці.


Сьогодні, 10 листопада, Предстоятель Української Православної Церкви звершив чин освячення престолу Спасо-Преображенського храму у Солом’янському районі м.Києва.
По закінченні чину освячення була звершена Божественна літургія. Його Блаженству спів служили: благочинний храмів м. Києва, прот. Віталій Косовський, ректор Одеської Духовної Семінарії, архімандрит Євлогій, а також собор столичного духовенства.
Після закінчення богослужіння Блаженніший Владика привітав прихожан з сьогоднішнім святом:
«Я вітаю вас усіх із закінченням розбудови і освяченням цього храму. Нехай він буде ще одною лампадою на нашій грішній землі і посилає нам з небес благословення».
Також Архіпастир подякував настоятелю, протоієрею Сергію Дегтярьову, за його труди:
«Спасибі вам, отець Сергій, що згуртували народ, і добилися своєї цілі. Нехай Господь віддячить вам за ваші труди і подвиги».
На згадку про сьогоднішнє свято Владика подарував храму ікону Пресвятої Трійці та нагородив тих, хто доклав зусиль для зведення цього храму. Так, серед нагороджених відзначимо настоятеля храму, прот. Сергія Дегтярьова, якого нагороджено орденом прп. Іллі муромця ІІІ ступеня, та співачку Аврелію Ротару (сестру народної артистки України Софії Ротару), яку відзначено орденом св. великомучениці Єкатерини ІІ ступеню.
До цього моменту Божественну літургію тут звершували не на освяченому престолі, а просто на антимінсі, що дозволяється за благословенням правлячого єпископа.
Спасо-Преображенський храм розташований в одному із найкрасивіших парків столиці – у парку ім.Островського, який не так давно був реконструйований та урочисто відкритий Столичною владою. Поруч з парком знаходиться міське кладовище, де раніш був храм Преображення Господнього, який зруйнували у 30-ті роки минулого століття.
На шляху до сьогоднішньої події, клірики та парафіяни Спасо-Преображенської громади притерпіли багато випробувань.
Ця громада вийшла із общини Свято-Покровського храму, який розташований по вул. Островській, що недалеко від Залізничного вокзалу. У 1992 році община змушена була покинути храм, після того як церква була захвачена прихильники організації «УНА-УНСО». Потім віручим довелось майже 6 років ходити по судах та відстоювати свої права. Проте молитва не згасала, не дивлячись на те, що весь цей час прийшлось молитись просто неба у палатці, перед парканом Свято-Покровського храму.
Позитивні зрушення намітились у 1998 році, коли влада дозволила в Островському парку будівництво храму. Того року, на Фомину неділю, було відслужено перше богослужіння. У короткі строки була побудована невеличка часовня, і того ж року на свято Введення у храм Пресвятої Богородиці у ній було звершено перше богослужіння.
Проте часовня не могла вмістити усіх віруючих. Тому паралельно велась підготовка документів на будівництво великого храму.
У березні 2002 року намісник Лаври, єпископ Вишгородський Павло, звершив закладку Спасо-Преображенської церкви. З того часу швидкими темпами йшли будівельні роботи як над верхнім храмом, так і над нижнім – на честь св. великомучениці Єлизавети.
Наразі у головному храмі парафії ведуться роботи по написанню ікон до іконостасу, а в майбутньому планується зробити розпис храму.
Відзначимо, що одними з нійбільших благодійників храму є родина народної артистки України Софії Михайлівни Ротару. Так на кошти сім’ї були придбані дзвони та престол, який сьогодні освятив Предстоятель нашої Церкви.

Свежая информация скважинный насос pedrollo на сайте.