04.11.2007.

Предстоятель УПЦ очолив урочистості з нагоди 45-річчя архієпископа Вінницького і Могильов-Подільського Симеона.


Сьогодні, 4 листопада, Предстоятель УПЦ відвідав м. Вінницю, де у Спасо-Преображенському кафедральному соборі очолив Божественну Літургію.
Окрім архієреїв УПЦ, Владику Симеона приїхали привітати представники й інших Помісних Православних Церков. Зокрема, це представник Польської Православної Церкви, архієпископ Люблінський і Холмський Авель та представник Руської Православної Церкви, єпископ Вяземський Ігнатій.
За богослужінням, Блаженніший Владика удостоїв ювіляра високою церковною нагородою – орденом ап. Іоанна Богослова ІІ ступеню.
Наприкінці Літургії був відслужений подячний молебень, після якого Первосвятитель привітав владику Симеона з ювілеєм та подарував Почаївську ікону Божої Матері.
В своєму слові Архіпастир зазначив:
«Дозвольте сердечно принести Вам поздоровлення і молитовне побажання всякого блага, здоров’я і благополуччя. Я зичу, Вам Владико, Покрова Божої Матері. Нехай Вона завжди Вас покриває від всякого зла чесним своїм омофором. Нехай Господь допомагає Вам, щоб Ви мали здібності, добру волю і бажання проповідувати на кожному кроці свого життя».
В свою чергу, архієпископ Симеон від усієї вінницької пастви подякував Митрополиту Володимиру за первосвятительський візит, за Його молитви та на згадку про цей день подарував образ Святителя і Чудотворця Миколая.
Від імені місцевої влади, владику-ювіляра привітав Голова Вінницької обласної адміністрації Г. Заболотний та подарував цінний подарунок – архієрейську митру.
По завершенні богослужіння, Предстоятель відслужив заупокійну літію по почившому в цьому році митрополиту Макарію (Свистуну) і поклав квіти до його могили, що знаходиться біля кафедрального собору.
Завершилися урочистості святковим концертом з нагоди візиту на Вінниччину Предстоятеля УПЦ та 45-річчя від дня народження архієпископа Вінницького і Могильов-Подільського Симона, що відбувся у Вінницькій обласній філармонії.
У програмі концерту прозвучали твори у виконанні зведеного хору храмів м.Вінниці, хору духовенства Вінницької єпархії, дитячого хору кафедрального собору м. Вінниця, оркестру обласної філармонії «Арката» та ін.