30.10.2007.

Предстоятель освятив храм на честь преподобного Ісидора Пелусіота.


Сьогодні, 30 жовтня, Предстоятель УПЦ відвідав Свято-Введенський монастир столиці, де освятив домовий храм обителі на честь преподобного Ісидора Пелусіота.
Після звершення чину освячення Владика Володимир звернувся до присутніх зі словами настанови: «Сьогодні з Божої ласки при нашій участі, особливо при наших молитвах, які ми підносимо до Бога, ми святкуємо ще одну перемогу православного християнства, ще одну лампаду запалюємо, щоб вона горіла, віддавала тепло нам і доходила до Бога.
Храм Божий – це єдине на землі небоподібне місце. Приходячи до храму ми приймаємо тут благодать Святого Духа, благословення і вчення Церкви, яке завжди полягає в тому, щоб досягти нам спасіння.
Нехай цей куточок, прилучає для всіх, хто буде сюди приходити, благодать Святого Духа і Божественну ласку».

Також на згадку про сьогоднішню подію, Владика Володимир подарував обителі ікону Пресвятої Трійці з частинкою мамрійського дубу, біля якого, згідно з Біблією, Авраам приймав трьох Божественних странників.
Після цього Предстоятель благословив усіх іконочками Всіх святих.
Преподобний Ісидор Пелусіот був небесним покровителем митрополита Ісидора, який був духівником матушки Димитри (засновниці Свято-Введенської общини) та завжди допомагав обителі коштами і будував її. Тому настоятель обителі, архімандрит Даміан (Давидов), вирішив назвати церкву на честь саме цього святого.
Будівництво цього храму почалось минулого року і на сьогоднішній день робота над ним майже завершена. Наразі ведуться деякі завершальні реставраційні роботи.
Сліт зазначити, що стіни храму прикрашені багатьма старовинними образами. Окрім цього, в храмі знаходяться частинки мощей багатьох святих. Тут є мощі прп. Савви Освященного, преподобних Києво-Печерських – Аліпія, Іпатія, Даміана, прп. Амвросія Оптинського, муч. Христини, прп. Димитри Київської, прп. муч. кн. Єлизавети, свт. Миколи Алматинського та ін.