Блаженніший Митрополит Володимир звершив освячення престолу та оновлення Аннозачаттівського храму, що на території Дальних Печер Києво-Печерської Лаври

14 жовтня, Предстоятель Української Православної Церкви звершив чин освячення храму на честь зачаття праведної Анни на території Дальних Печер Свято-Успенскої Києво-Печерської Лаври.

Блаженнішому Владиці співслужили: намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Васильківський Пантелеімон та духовенство монастиря.

Після богослужіння Священноархімандрит Лаври звернувся до присутніх зі словами настанови.

«Тільки що ми з вами освятили цей богоподібний храм. Він довго реставрувався, щоб стати таким, яким він мусив бути і таким, яким він є. Нехай же Господь запише в книгу життя тих, хто доклав зусиль, щоб його відремонтувати, оздобити і наповнити благодаттю Святого Духа. Нехай той, хто буде переступати поріг цього Божого храму, почує благодать, якою він сповнений і в своїх молитвах об’єднається з Богом, Божої Матір’ю та святими угодниками», — сказав зокрема Блаженніший Митрополит Володимир.

Намісник монастиря архієпископ Павел подякував Блаженнішому Владиці за труди, опіку над Печерською Лаврою та попросив молитв про себе та братію.

«Вам, Ваше Блаженство, Господь вручив такий уділ, щоб зробити більше за інших митрополитів, тому що у Лаврі протягом десяти століть будувались храми і будівлі, а на вашому житті, на ваш час первосвятительського служіння, випав тяжкий хрест, але разом із тим святий хрест обновити Лавру і обновити люд України і увесь Православний світ. Люди сюди приходять і бачать красоту ваших молитов і красоту ваших трудів», - відзначив владика намісник.

Насамкінець Первосвятитель вручив церковні нагороди благодійникам, завдяки зусиллями яких стала можливою реконструкція церкви на честь зачаття праведної Анни.

Зокрема, Митрополит Володимир нагородив орденами святого рівноапостольного князя Володимира І-ступеню голову правління НАК “Нафтогаз України” Євгена Бакуліна, голову товариства «Агропромислова група «Пан Курчак» Сергія Мартиняка, директора ТОВ «ОМОКС» Олексія Кулагіна та інших меценатів, які цього дня молилися за богослужінням.

Необхідність переосвячення Аннозачаттівської церкви пов’язана із реставраційними роботами, які велись у ньому останнім часом.

ДО РЕЧІ. Аннозачаттівський храм був збудований у 1679 році коштом мешканця Печерського містечка Олександра Новицького. У 1784 році із західного боку до храму був добудований притвор.

Сучасний вигляд церква набула у 1809 році, після відновлення. В 2003 році була розпочата нова реконструкція, після якої 19 грудня 2008 року Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир освятив відреставрований храм.

НАЗАД

Рейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет