Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм на честь Преображення Господнього у Голосіївському районі столиці

13 жовтня, Предстоятель Української Православної Церкви звершив освячення новозбудованого храму на честь Преображення Господнього у Голосіївському районі міста Києва (масив Теремки-2, вул. Василя Касіяна, 1).

Йому співслужили: архієпископ Вишгородський Павел, єпископи Переяслав-Хмельницький Олександр та Васильківський Пантелеімон, а також столичне духовенство.

За богослужінням також молилися представники влади міста Києва та районів столиці.

По завершенні Архіпастир привітав ктиторів та парафіян із днем освячення та звернувся зі словами настанови.

«Я вітаю вас із днем освячення престолу, у якому прийняли участь усі присутні, і хто молився, і хто не молився, і хто вміє молитися, і хто не вміє. Ми всі звершили цю тайну Божу на користь Святої Церкви і нашого Божого народу. Престол цього храму освячено на честь Преображення Господня. Нехай це завжди нагадує нам бажання влаштовувати своє життя, несучи свій життєвий хрест до Фавору, де звершилось Преображення Господнє», - сказав Владика Володимир.

Також Первосвятитель подарував громаді образ Пресвятої Богородиці.

Далі Архіпастир відзначив благодійників храму церковними орденами і благословенними грамотами. Зокрема, головний ктитор храму Ігор Лисов був нагороджений орденом святого рівноапостольного князя Володимира І-ступеню.

Після цього єпископ Васильківський Пантелеімон з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви відправив у новоосвяченому храмі Божественну літургію.

ДО РЕЧІ. Спасо-Преображенський храм розташований у мальовничому куточку масиву Теремки–2, на березі невеликого ставка. Його будівництво розпочалось за ініціативи народного депутата України Ігоря Лисова.

Церква виконана у неовізантійському стилі. Вівтарна абсида храму прикрашена мозаїкою. Наразі проводяться роботи по оздобленню інших храмових стін. У майбутньому будуть встановлені привезені з Венеції вітражі. Також у планах громади є побудова дзвіниці поруч із храмом.

НАЗАД

Рейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет