У Хрестовоздвиженському жіночому монастирі міста здійснено прославлення у лику святих єпископа Афанасія (Вольховського)

У неділю, 10 жовтня, у Полтавському Хрестовоздвиженському жіночому монастирі Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну Літургію за якою звершив чин прославлення у лику святих єпископа Афанасія (Вольховського).

Ще звечора на в'їзді до Полтавської області Предстоятеля Української Православної Церкви зустрічали архієпископ Полтавський і Миргородський Филип духовенство та віруючі.

У неділю зранку у воріт Хрестовоздвиженської обителі свого Предстоятеля зустрічали керуючий Полтавською єпархією архієпископ Филип, духовенство, насельниці монастиря та чисельні прихожани.

За богослужінням Блаженнішому Владиці співслужили: архієпископ Криворізький і Нікопольській Єфрем, архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, секретар Предстоятеля Української Православної Церкви єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також духовенство єпархії.

Також Його Блаженству співслужив нащадок єпископа Афанасія (Вольховського) клірик Дніпропетровської єпархії протоієрей Георгій Вольховський.

Після входу з Євангелієм була відслужена остання заупокійна літія за спочилим єпископом Афанасієм, після чого з огласительним словом виступили два ієрархи – Високопреосвященніший архієпископ Полтавський і Миргородський Филип зачитав рішення Священного Синоду Української Православної Церкви про причислення Єпископа Афанасія (Вольховського) до лику місцевошанованих святих із встановленням дня пам'яті 14 січня за новим стилем (Журнал № 25 від 28 травня 2010 року) та архієпископ Криворізький і Нікопольській Єфрем зачитав житіє новопрославленого Святителя.

Після цього під спів тропаря новопрославленому святому з вівтаря була винесена ікона із зображенням подвижника, і Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир звершив перше молитовне поклоніння перед святим образом Святителя Афанасія.

По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до багаточисельно зібрання із вітальними словами.

«Я хочу привітати вас із подією прославлення нового святого і вашого земляка, який буде молитися за нас Богу, якщо ми будемо до нього звертатися. Нехай Господь повчає нас нашим життям, щоб ми розуміли і наслідували, що таке святе життя і що таке грішне життя, бо святе життя приводить людей до Бога і дає велику благодать. Нехай Милосердний Господь водворить мир в наших душах, серцях та нашому суспільстві, нашій державі та нашій Церкві», - сказав зокрема Архіпастир.

В свою чергу владика Филип подякува Предстоятелеві за його візит до Полтавської єпархії та на молитовну згадку подарував йому ікону преподобного Серафима Саровського, написану вихованцями Полтавської духовної семінарії.

Також Блаженніший Митрополит Володимир за заслуги перед Українською Православною Церквою нагородив орденом Святителя Димитрія (Туптала), митрополита Ростовського голову Полтавської обласної державної адміністрації Олександра Удовиченка та голову Полтавської обласної ради Володимира Марченка, орденом святого Великомученика Георгія Побідоносця Полтавського міського голову Матковського, а голову Котелевської районної державної адміністрації Тетяну Корост Почаївської ікони Божої Матері.

По завершенні нагородження Митрополит Володимир благословив віруючих.

НАЗАД

Рейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет