У день Преображення Господнього Блаженніший Митрополит Володимир відправив Божественну літургію на соборній площі Києво-Печерської Лаври

У четвер, 19 серпня, православні християни відзначають одне із найбільших свят - Преображення Господа нашого Іісуса Христа.

В цей день Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну літургію на площі перед Свято-Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

Йому співслужили: секретарь Предстоятеля УПЦ епископ Переяслав-Хмельницкий Олександр, єпископ Васильківський Пантелеімон, а также насельники монастиря.

По завершенні богослужіння Архіпастир прочитав молитви на освячення винограду та плодів, після чого окропив приношення вірян святою водою.

Свято Преображення Господнє відзначається Православною Церковою з IV століття, коли свята равноапостольна цариця Єлена побудувала на горі Фавор храм в честь Преображення.

Для цього свята особливим є освячення плодів. Цей древній звичай відноситься до VIII століття. Колоски та виноград приносили у храм на знак вдячності Богові за Його любов, за дарування щедрого врожаю.

НАЗАД

Рейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет