У 2010 році на 5 серпня, коли вшановується чудотворна Почаївська ікона Пресвятої Богородиці, припало ще два ювілею: 770-річчя з дня явлення Божої Матері на святій Горі Почаївській і 335-річчя звільнення монастиря від турецьких полчищ.
У зв’язку з цим Блаженніший Митрополит Володимир очолив святкову Божественну літургію в Успенському соборі Почаївської Лаври.
Перед початком богослужіння Архіпастир приклався до визначної святині обителі — відбитку стопи Пресвятої Богородиці.
За Літургією йому співслужили: митрополити: Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Челябінський і Златоустівський Іов, Миколаївський і Вознесенський Питирим, архієпископи: Хустський і Виноградівський Марк, Рівненський і Острозький Варфоломій, Уральський і Гур’ївський Антоній, Тверський і Кашинський Віктор, Тернопільський і Кременецький Сергій, Кам’янець-Подільський і Городокський Феодор, Львівський і Галицький Августин, Вишгородський Павел, Почаївський Володимир (намісник монастиря), а також єпископи: Мофодій (знаходиться на спокої), Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Хотинський Мелетій, Шепетівський і Славутський Володимир, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ) і Городницький Олександр.
Головною темою проповіді Предстоятеля Української Православної Церкви цього дня була така властивість Пресвятої Богородиці як материнство. «Вона була не тільки матір’ю Спасителя світу, а є такою для кожного з нас», — сказав зокрема він.
Після богослужіння відбувся урочистий хресний хід з Почаївською іконою Божої Матері територією монастиря.
4 серпня, напередодні дня вшанування чудотворної Почаївської ікони Божої Матері, Блаженніший Митрополит Володимир прибув до Успенської Почаївської Лаври. Біля монастирської брами Первосвятителя зустрічали: намісник обителі, вікарій Київської Митрополії архієпископ Почаївський Володимир із братією, ректор Почаївської духовної семінарії архімандрит Нафанаїл (Крикота) з викладачами та студентами, а також духовенство єпархії та численні віруючі.
Благословивши присутніх Предстоятель Української Православної Церкви попрямував до Успенського собору монастиря, де, у співслужінні собору архієреїв, прочитав Акафіст Почаївській іконі Пресвятої Богородиці, після чого відправив святкову Всеношну.