В день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського, Предстоятель УПЦ відправив Літургію у Свято-Михайлівському храмі столиці

28 червня, в день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського (+992), Блаженніший Митрополит Володимир відправив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі столиці.

Йому співслужили єпископи Переяслав-Хмельницький Олександр та Васильківський Пантелеімон, а також духовенство храму.

Також в цей день громада храму відзначає 10 років його відновлення.

По закінченні відправи був звершений хресний хід довкола Свято-Михайлівського храму, по якому Первосвятитель привітав прихожан із престольним святом:

«Престольне свято нас збирає перш за все для молитви, щоб вознести загальну молитву, котра є дуже великою справою, щоб в цій літургії поєднатися із Христом, один з одним. Нехай Господь почує нашу нинішню молитву та прийме її на небеса і пошле нам Свою милість», - сказав зокрема він.

В свою чергу, настоятель храму протоієрей Роман Барановський від імені боголюбивої пастви подарував Блаженнішому Владиці ікону святителя Михаїла та попросив його молитов перед цим образом за вірян ввіреної йому парафії.

ДО РЕЧІ. Храм на честь святителя Михаїла, першого митрополита Київського, був зведений в 1893-95 рр. Проте був зруйнований у 30–х роках минулого століття. У 2000 році розпочато відновлення зруйнованої церкви. Сьогодні Свято-Михайлівський храм - це типовий православний храм, але з більш строгим статутом, ніж в інших приходах. Тут щоденно звершується Божественна літургія і два молебні. Це обумовлено тим, що Свято-Михайлівський храм знаходиться при центральній міській лікарні, в якій тільки на стаціонарі лікується більше тисячі хворих, тут також великий медичний штат – півтори тисячі лікарів, медичних сестер та санітарок.

НАЗАД


Рейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет