У День Пресвятої Трійці Предстоятель УПЦ відправив богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

У неділю, 23 травня, у день вшанування Святої Трійці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію та Вечірню на площі перед Свято-Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

Йому Блаженству співслужили: намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, ректор Київських духовних академії та семінарії архієпископ Бориспільський Антоній, єпископ Макарівський Іларій, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також насельники монастиря у священному сані.

За святковим богослужінням також молилися Президент Укрїни Віктор Янукович, прем’єр-міністр Микола Азаров, голова Верховної Ради Володимир Литвин, члени уряду, народні депутати та інші високопосадовці.

Однією з особливостей сьогоднішнього богослужіння є те, що під час нього читаються коліннопреклонні молитви, складені в IV столітті святителем Василієм Великим.

На свято Трійці прийнято прикрашати храми та помешкання травою, квітами й гілками дерев. Так святкувала П’ятидесятницю Церква Старозавітна. Новозавітна також зберегла цей звичай, надавши йому нового значення: тепер молода зелень і квіти не лише символізують принесення Богу зачатків весни, а й саму Церкву Христову, крім того, вказують на оновлення людей Духом Святим.

Напередодні свята, 22 травня, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Всеношну у храмі Всіх Святих на місці будівництва Свято-Воскресенського кафедрального Собору.

Відзначимо, що святкове богослужіння транслювалося в ефірі Пнршого національного телеканалу та телекомпанії «Глас».

НАЗАД


Рейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет