Предстоятель УПЦ очолив урочистості з нагоди 850-річчя Свято-Успенського кафедрального собору

10 - 11 травня, у Володимир-Волинському пройшли урочистості з нагоди 850-річчя Успенського кафедрального собору.
У вівторок, 11 травня, в день пам’яті Собору Волинських святих, Блаженніший Митрополит Володимир та Митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Іларіон очолили Божественну літургію на площі перед Успенським собором.
Першосвятителям співслужили митрополит Луцький і Волинський Нифонт, архієпископи: Хустський і Виноградівський Марк, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Рівненський і Острозький Варфоломій, Львівський і Галицький Августин, Сарненський і Полісський Анатолій, Вінницький і Могильов-Подільський Симеон, Мукачевський і Ужгородський Феодор, єпископи: Семятицький Георгій (Польська Православна Церква), Хотинський Мелетій, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Шепетівський і Славутський Володимир, Переяслав-Хмельницький Олександр, Васильківський Пантелеімон, Запорізький і Мелітопольський Іосиф, а також сонм духовенства Володимир-Волинської єпархії.
Перед початком богослужіння Блаженніший Владика освятив пам’ятний хрест та пам’ятники князю Мстиславу, який збудував собор, а також князям Данилу Галицькому, Васильку, Володимиру та княгині Анні, що були встановлені на соборній території спеціально до ювілею.
По відправі, Предстоятель Української Православної Церкви очолив хресний хід до каплиці усіх Волинських святих, яку він окропив святою водою, після нещодавно проведених у ній ремонтних робіт.
Далі на передсоборній площі був відправлений подячний молебень, по якому керуючий Володимир-Волинською єпархією єпископ Никодим поздоровив Блаженнішого Владику із ювілеєм кафедрального собору та на згадку про цю подію від духовенства та віруючих ввіреної йому єпархії подарував Предстоятелеві ікону Воскресіння Христового. Також Преосвященний владика Никодим привітав Митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона із прибуттям на Волинь, який, до речі, є уродженцем цього регіону, та на молитовну пам’ять підніс йому образ преподобного Амфілохія Почаївського із часткою його чесних мощей. Окрім цього, кожен із архієреїв був відзначений ювілейною медаллю Володимир-Волинської єпархії на честь святкування 850-річчя Свято-Успенського кафедрального собору.
Із ювілеєм привітав духовенство та богомольців і Предстоятель Української Православної Церкви. У своєму слові Блаженніший Митрополит Володимир сказав наступне:
«Кожний храм історично пережив те, що й переживав увесь народ. Важко уявити, скільки за ці роки в храмі було піднесено молитов, скільки пролито сліз печалі та радості. І все це історія, яка свідчить про милість і благость Божу. Нехай цей храм стоїть непорушний і нагадує нашим холодним душам про милість Господа до людського роду, без якої немає на світі правди та істини. Нехай Пресвята Богородиця, яка стільки років покриває цей храм, буде й надалі Покровом і Заступницею історії, сьогодення і майбуття».
Поздоровив волинян і Первоієрарх Руської Православної Церкви Закордоном.
«Прийміть мої сердечні вітання із благословенним ювілеєм 850-річчя заснування кафедрального собору. Молитовно бажаю, щоб покров Пресвятої Богородиці завжди перебував над цим святим місцем», - сказав, зокрема, він.
Окрім цього, Митрополит Іларіон на згадку про своє перебування на Волині подарував єпископу Володимир-Волинському і Ковельському Никодиму ікону Святих царственних мучеників.
Після святкового богослужіння, у міському Палаці культури відбулась урочиста Академія та концерт.
ДО РЕЧІ. Собор Успiння Пресвятої Богоматерi побудований князем Мстиславом Iзясловичем в 1156-1160 роках. У цьому ж соборi вiн був i похований. Це єдиний храм на території Волині, який дійшов до нас з часів Київської Русі.НАЗАДРейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет