ЧЕРКАСИ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди 70-річчя митрополита Черкаського і Канівського Софронія

18 квітня Предстоятель Української Православної Церкви очолив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Черкаси.
Його Блаженству співслужили митрополити: Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Луцький і Волинський Нифонт, Черкаський і Каневський Софроній, Миколаївський і Вознесенський Питирим, архієпископи: Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Пінський і Лунинецький Стефан, Полісський і Сарненський Анатолій, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Полтавський і Миргородський Филип, Бориспільський Антоній, єпископи: Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Переяслав-Хмельницький Олександр, Виборзький Назарій, а також духовенство єпархії.
За богослужінням також молились представники влади регіону на чолі із губернатором Сергієм Тулубом.
Наприкінці Літургії Архіпастир привітав ювіляра із 70-річчям. У Своєму слові Блаженніший Владика побажав митрополиту Софронію тілесної і духовної кріпості та допопоги Господньої у керуванні очолюваної ним єпархії. Відзначаючи заслуги владики Софронія на ниві Церковній, Первосвятитель нагородив його орденом святителя Феодосія Чернігівського та подарував ікону святителя Миколая Чудотворця.
Після цього архієпископ Пінський і Лунинецький Стефан привітав ювіляра від імені митрополита Мінського і Слуцького Філарета та вручив йому орден святителя Кирила Турівського ІІ-ступеню.
Окрім цього Архіпастир поздоровив новопризначеного губернатора Черкаської області Сергія Тулуба із обранням на цю посаду та благословив його образом Пресвятої Богородиці.
Також Митрополит Володимир поздоровив усіх жінок із днем пам’яті Жон Мироносиць, який Православна Церква відзначає сьогодні.
Перед початком богослужіння Предстоятель молитовно вклонився мощам священномученика Макарія Канівського.НАЗАДРейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет