У Світлий Четвер Предстоятель УПЦ звершив Божественну літургію у Свято-Покровському жіночому монастирі столиці

8 квітня, у Світлий четвер та день пам’яті засновниці столичного Свято-Покровського жіночого монастиря преподобної інокині Анастасії (Романової), Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському храмі цієї обителі.
Йому співслужили єпископи: Макарівський Іларій та Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ), а також духовенство монастиря.
Перед початком відправи Архіпастир молитовно вклонився мощам преподобної Анастасії Київської.
Нагадаємо, що інокиня Анастасія (Велика княгиня Олександра Петрівна Романова) була причислена до лику святих рішенням Священного Синоду УПЦ (Журнал № 64 від 24 листопада 2009 року), а урочисте прославлення відбулось 24 січня 2010 року.
Велика княгиня Олександра Романова народилася у 1838 році. Все своє життя вона займалась благодійністю. 1880 року Велика княжна переїхала до Києва. У 1889 році вона заснувала Покровський жіночий монастир. В обителі було облаштовано багато благодійних закладів.
Після смерті чоловіка, у 1891 році, прийняла постриг з ім’ям Анастасія.
Протягом багатьох років княгиня була паралізованою і могла пересуватись тільки в інвалідному візку, проте отримала зцілення після молитви перед списком чудотворної Почаївської ікони Пресвятої Богородиці.
Інокиня Анастасія відійшла до Господа у Світлий четвер 1900 року і була похована при великій кількості народу в заснованій нею обителі, напроти вівтаря Покровского храму.НАЗАДРейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет