Предстоятель УПЦ звершив закладку капсули у фундамент головного собору УПЦ на честь Воскресіння Христового

4 квітня, на місці будівництва Кафедрального собору Воскресіння Христового (Залізничне шосе, 3) Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні архієпископів Вишгородського Павла та Бориспільського Антонія, єпископів: Макарівського Іларія, Переяслав-Хмельницького Олександра, Васильківського Пантелеімона, а також всього духовенства міста Києва звершив Пасхальну Вечірню. Слід відзначити, що цього дня в столиці вечірнє богослужіння відправлялося тільки на місці зведення Кафедрального собору Воскресіння Христового.
Перед початком богослужіння у благословення на початок будівництва головного Собору УПЦ відбулася закладка пам’ятної капсули в фундамент майбутнього Кафедрального собору. На урочистій церемонії також були присутні: Прем’єр-міністр України Микола Азаров, віце-прем’єр-міністр Володимир Семиноженко, заступник столичного градоначальника Анатолій Голубченко.
Отож, після молитвослів’я Первосвятитель заклав пам’ятну капсулу у фундамент собору, а співслужащі архієреї разом із високопосадовцями – кам’яний ковчег із мощами святих. Зокрема, там були частички мощей апостола Андрія Первозванного, священномученика Володимира (Богоявленського), великомученика Пантелеімона, Преподобних Отців Києво-Печерських, а також частички нетлінних мощей інших святих із домового храму Предстоятеля УПЦ.
Після відправи Архіпастир поздоровив багаточисельне зібрання із наступившим святом Христового Воскресіння та звернувся зі словами настанови:
«Ми повинні дякувати Пречистій, що Вона приїхала до нас, щоби явити нам ще більшу урочистість Воскресіння Її Возлюбленного Сина, нашого Бога і Спасителя. І Вона весь час просить за нас, намагаючись зупинити нас від гріхів, а якщо вже згрішіли – прийняти істинне покаяння. З цією радістю я вас вітаю і бажаю, щоб за молитвами Пречистої Божої Матері і всіх святих, Воскреслий з мертвих Христос, пощадив нас, простив усі гріхи і дав благу надію, що досягнемо звершеності тих чеснот, що звутся віра, надія любов, бо так заповідав нам Господь», - сказав зокрема він.
До початку Вечірні на місце будівництва хресним ходом, що розпочався біля Успенського Собору Києво-Печерської Лаври, були доставлені святині, що напередодні прибули до України – Благодатний Вогонь та Віфлеємська ікона Божої Матері. До речі, цей чудотворний образ буде перебувати у Всесвятському храмі до 11 квітня.
Наостанок, Владика Митрополит освятив новий склад-магазин Київської Митрополії у галереї «Соборна» на території будівництва Кафедрального собору.
Також перед богослужінням Блаженніший Владика освятив храмову ікону дерев’яного храму на честь Всіх Святих.

Слово Блаженнейшего Митрополита Владимира после закладки капсулы в фундамент Свято-Воскресенского Кафедрального собора УПЦ >>>НАЗАД