Благодатний вогонь та Віфлеємська ікона Божої Матері прибули до України

У суботу, 3 квітня, напередодні світлого Христового Воскресіння приблизно о 21 годин 30 хвилин офіційна делегація Української Православної Церкви на чолі із ректором Київських духовних шкіл архієпископом Бориспільським Антонієм та секретарем Предстоятеля УПЦ єпископом Переяслав-Хмельницьким Олександром, що перебувала в Єрусалимі з метою доставки в Україну Благодатного вогню та Віфлеємської ікони Божої Матері, урочисто внесла у Центральні ворота Лаври велику християнську святиню.
Біля Святих Врат святині зустрів Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир. Також на церемонії були присутні архієпископ Вишгородський Павел, єпископи: Макарівський Іларій та Васильківський Пантелеімон.
Далі Архіпастир відправив перед образом Богородиці молебень, по закінченні якого благословив усіх присутніх свічками, запаленими від Благодатного вогню, зі словами: «Світло Христове просвітлює усіх».
Після цього Блаженніший звернувся до присутніх зі словами, у яких сказав наступне:
«В цю пасхальну ніч ми з вами найщасливіші люди на землі – сьогодні Господь Милосердний послав нам Благодатний вогонь від Свого гробу, сьогодні до нас прибула Цариця неба і землі у своєму чудотворному образі, що зветься Віфлеємським. Нехай Благодатний вогонь очистить кожного з нас і весь світ».
Нагадаємо, що цьогоріч Благодатний вогонь зійшов приблизно о 14 годин 45 хвилин за київським часом. Віфлеємська ікона Божої Матері була пожертвувана в базиліку Різдва Христова в Святу Землю Руським Імператорським домом. Цей образ належить до руського письма. Його особливість у тому, що це єдина з прославлених ікон Богородиці, на якій Пресвята Діва посміхається.Вже в наш час Віфлеємська ікона прославилася багатьма чудесами. Вона шанується у Палестині, причому не тільки християнами, але і мусульманським населенням, а також багатьма паломниками зі всього світу.
Проповедь Предстоятеля УПЦ на площі перед Успенським собором >>>НАЗАД