У Хрестопоклонну неділю Предстоятель УПЦ звершив Божествену літургію у Трапезному храмі Лаври


7 березня, у третю неділю Великого посту, що зветься Хрестопоклонною, Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію Василія Великого у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Йому співслужили: намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, ректор Київських духовних шкіл архієпископ Боиспільський Антоній, єпископ Васильківський Пантнлеімон та духовенство монастиря.

Звертаючись до віруючих зі словами настанови, Архіпастир розповів про молитовне шанування Животворящого Хреста та несення життєвого хреста кожним, хто бажає йти за Господом.

«Чому ми покланяємося Хресту? Тому що віддаємо шану Тому, Котрий звершив на ньому справу нашого спасіння. На Хресті в страшних муках Господь благоволив прийняти смерть, щоб оживити весь рід людський. До спасительного подвигу Христа ми були противниками Богу, знаходилися у ворожнечі з Ним. Хресною смертю Христос примирив нас з Богом, з небом і одного з одним», - сказав Блаженніший Владика.

Особливістю богослужіння цього дня є те, що наприкінці всенощної звершується чин виносу хреста. Після того, як хрест покладається на спеціально підготовленому місці посеред храму, духовенство та віруючі молитовно вклоняються святині.НАЗАД