Блаженніший Митрополит Володимир молитовно вшанував пам’ять святителя Феодосія Чернігівського


У суботу, 20 лютого, Предстоятель Української Православної Церкви із архіпастирським візитом відвідав Чернігівську єпархію, де очолив Божественну літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Чернігів.

Йому співслужили архієпископи: Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Бориспільський Антоній, єпископи: Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій, Переяслав-Хмельницький Олександр, а також духовенство єпархії.

Наприкінці богослужіння, Митрополит Володимир поздоровив духовенство і боголюбиву паству із днем пам’яті великого угодника Божого святителя Феодосія та побажав, щоб за його молитвами Господь об’єднав людей у нашій країні та послав мир, спокій та благополуччя. Також Першосвятитель побажав вірянам християнського терпіння, любові та світлої надії.

Наостанок, Владика Володимир відправив подячний молебень, після чого вклонився чесним мощам святителів Феодосія, Лаврентія та Філарета Чернігівських.

Взагалі, пам’яті Святителя Феодосія, Архієпископа Чернігівського, відзначається 18 лютого, але у зв’язку з тим, що цей день припав на перший тиждень Великого посту, святкове богослужіння згідно Церковного уставу було перенесено на суботу 20 лютого.

За життя святитель Феодосій відрізнявся доброю та турботою про людей, чим викликав до себе загальну любов. Особливо він намагався розвивати у віруючих гарячу любов до Бога, якою горіла його свята душа. Дбав святитель і про подвижницьке життя. Він не тільки підтримував та упорядковував існуючі монастирі, а й намагався заснувати нові. Нині ж Святитель Феодосій є небесним покровителем для мирян, за молитвами до нього у всі часи відбувалось безліч чудес та зцілень.НАЗАД