24 лютого Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив освячення Свято-Ольгинського храму в місті Києві (вул. Вербицького, 3-г).
Його Блаженству співслужили: секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський, а також духовенство столиці.
Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир привітав духовенство та парафіян із сьогоднішньою подією та відзначив меценатів, а також усіх тих, хто долучився до будівництва величного храму церковними орденами і благословенними грамотами.
«В храмі Божому здійснюється задача всього нашого християнського життя, у храмі Божому ми пізнаємо Бога, спілкуємося із Ним, з’єднуємося найтіснішим чином у Таїнстві Євхаристії, яке нагадує нам грішним, де шукати дорогу, котра веде до Бога. Господь неодмінно кличе нас до Себе, щоби напоумити нас ще в цьому житті і дати можливість заслужити життя майбутнього віку, життя достойне і праведне, котре буде торжеством правди і вічної радості», - сказав Первосвятитель.
Серед нагороджених відзначимо настоятеля храму протоієрея Всеволода Рибчинського, якого відзначено орденом Святого рівноапостольного князя Володимира.
Нагадаємо, що 30 червня 2010 року Владика Володимир освятив п’ять хрестів для куполів нині освяченного храму.
ДО РЕЧІ. Свято-Ольгинська парафія існує з 1994 р. Перші служби проводилися на вулиці перед житлово-експлуатаційною конторою, де було орендовано актовий зал під богослужіння. У 1997 р. почалося будівництво церкви св. благовірного князя Всеволода-Гавриіла, який 10 грудня 1998 р. освятив Митрополит Київський і всієї України Володимир. Будівництво кам’яного храму на честь святої рівноапостольної княгині Ольги було розпочато 6 років тому. Вже на осінь цього року заплановано початок робіт по розпису храму. Також у майбутніх планах зведення дзвіниці. Відзначимо, що до храмового комплексу, окрім Свято-Ольгинської церкви входять: храми князя Всеволода-Гавриїла, святих рівноапостольних Костянтина і Єлени та великомучениці Варвари, господарчо-ардміністративний корпус, недільна школа, просфорня, готель для паломників та спортивний зал.