У Свято-Пантелеімонівському монастирі відбулося прославлення у лику святих засновника обителі ігумена Воніфатія (Виноградського)

У неділю, 20 лютого, Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди причислення до лику святих місцевошанованих святих Київської єпархії ігумена Воніфатія (Виноградського) (+27. 12. 1871 р. ст.ст.), які відбулися у Свято-Пантелеімонівському монастирі міста Києва (Феофанія).

Рішення про це було прийняте на засіданні Священного Синоду УПЦ від 23 грудня 2010 року (Журнал № 39).

В цей день Предстоятель Української Православної Церкви очолив Божественну літургію в соборному храмі монастиря.

Блаженнішому Владиці співслужили: митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, архієпископи: Білогородський Миколай, Вишгородський Павел, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Запорізький і Мелітопольський Лука, Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископи: Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Горлівський і Слов’янський Митрофан, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій, Івано-Франківський і Коломийський Паетелеімон, Яготинський Серафим, Олександрійський і Світловодський Антоній, Васильківський Пантелеімон, Броварський Феодосій, а також духовенство Київської єпархії.

За богослужінням відбулося урочисте прославлення у лику святих засновника Свято-Пантелеімонівської обителі ігумена Воніфатія (Виноградського). Спершу єпископ Івано-Франківський і Коломийський Паетелеімон зачитав рішення Священного Синоду про внесення ігумена Воніфатія у святці нашої Церкви, а архієпископ Вишгородський Павел - життєпис святого. Далі на середину храму було винесено іконописне зображення преподобного Воніфатія, яким Первосвятитель благословив усіх присутніх.

За Літургією Владика Митрополит звернувся до пастви зі словами настанови:

«Готуючи нас до Великого Посту, Церква пропонує нам притчу про блудного сина. Історія, що приводиться у Євангельському читанні є дуже поширеною у нашому суспільному житті, сімейному та особистому, тому в ній йде річ про співробітництво наше із Богом, про можливість кожного із нас пізнати свою гріховність та прийти до ніг Іісусових, щоби Він дав нам сили, аби звершувати своє спасіння тут на землі. Ми слабкі, але повинні пам’ятати, що є Сильніший від нас, Котрий втішить нас та поверне до солодкого послуху – це Отець наш Небесний.

Нехай же наша совість змінюється, коли ми чуємо Слово Боже, суть життя становиться справжнім, а не таким яким ми його собі мислимо. Нехай Милосердний Господь благословить нас терпінням та смиренням, самоаналізом та самовипробовуванням, для того, щоби ми не загинули до кінця, але через все життя досягли Небесних приділів», - сказав Предстоятель Української Православної Церкви.

Під час відправи Архіпастир помолився за упокій новопреставленного єпикопа Кременчуцького і Лубенського Тихона.

Також за богослужінням Первосвятитель висвятив у священника клірика Київської єпархії диякона Олександра Річка.

Наприкінці Божественної ліиургії Митрополит Володимир подякував віруючим за спільні молитви, що в цей день були піднесені до Господа, та привітав зі святом прославлення у лику преподобних Воніфатія Феофанівського.

На згадку про сьогоднішню подію, єпископ Яготинський Серафим подарував Владиці Митрополиту образ прославленого святого.

НАЗАД

Рейтинг@Mail.ru Украјнський православний інтернет